S

Çözüldü Dosya açılırken ve kapatırken hata veriyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı ramazanlar.

Ekte gönderdiğim excel dosyam ilk açılırken ve kapatırken hata veriyor. Bir türlü çözemedim.
Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Hataları ekte gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• Açılırken.webp
    Açılırken.webp
    7.8 KB · Görüntüleme: 4
  • Kapatırken.webp
    Kapatırken.webp
    8.2 KB · Görüntüleme: 4
Sayın Ömer Bey, ilginiz için çok teşekkür ediyorum.
Valla defalarca kaydedip açıyorum, kaydetmeden kapatıp tekrar açıyorum, hep sonuç aynı hatayı veriyor.
Anlamadım ki, bir türlü çözemedim,

Feyzullah Bey, gönderdiğiniz dosyadaki modül1 içindeki kodu kendi dosyama ekledim, kendi dosyamdaki BuÇalışmaKitabındaki kodlarıda sildim,
Dosyayı açtım sonuç değişmedi.

Sub auto_open()
Sheets("ASLAN").Activate
End Sub
Sub auto_close()
Sheets("ASLAN").Activate
End Sub

Feyzullah Bey, örnek gönderdiğim dosya için söylüyorum, sıfırdan yeni dosya açıp, eski dosyadaki bütün bilgileri aktarınca sorun olmuyor.

Ama orijinal dosyamda sayfalarda bir çok formül ve kod var, yine bir dosya açıp, eski dosyadaki bütün bilgileri aktarmaya çalışsam bayağı bir zaman alacak, formüller ve çizelgeler bozulacak, uğraştıracak.

Feyzullah Bey, örnek gönderdiğim dosya için söylüyorum, sıfırdan yeni dosya açıp, eski dosyadaki bütün bilgileri aktarınca sorun olmuyor.

Ama orijinal dosyamda sayfalarda bir çok formül ve kod var, yine bir dosya açıp, eski dosyadaki bütün bilgileri aktarmaya çalışsam bayağı bir zaman alacak, formüller ve çizelgeler bozulacak, uğraştıracak.
Bende böyle yapın diyecektim. İlginç bir durum mutlaka bir çözüm, açıklama veya sebebi vardır.

Merhabalar Sn. ASLAN7410
Örnek dosyayı bende denedim ve hata vermedi.
Bu dosya sadece sizin bilgisayarınızda mı hata veriyor yoksa başka bilgisayarlarda da hata veriyor mu?

Ekran resminde paylaştığınız 32809 hatası ile arama yaptığımda answers.microsoft.com sitesinde konu ile ilgili bir çözüm sunulmuş.
nestorius' Alıntı:
Teşekkürler Metin Bey verdiğiniz son linkin yardımıyla sorunu çözdüm, ben linkdeki açıklamada söylenen "C:\Kullanıcılar\kullanıcıismi\Appdata\Local\Temp\Excel8.0" içindeki MSForms.exd dosyasını sildim ve sorun yaşamayan bir bilgisayardan aynı yer ve isimdeki dosyayı kopyalayıp buraya yapıştırarak sorunu çözdüm. Ben dosyayı sorun yaşamayan bir windows 7'den kopyaladım, muhtemelen XP üzerindeki benzer lokasyondaki aynı dosyada çalışacaktır.

Diğer bir site ise social.msdn.microsoft.com
Prashant Shah' Alıntı:
Solution For “Runtime Error ‘ 32809’ Application-Defined or object-defined error.”
  • Close all MS Office Application
  • Uninstall all the Microsoft Office Updates KB2920753 if KB2920753 not avaible then Uninstall all Office Updates.
  • Download and Run MicrosoftFixit51031
  • Download and Run MS Office Update KB2920754
  • Restart your Computer.

Umarım işinize yarar.
İyi çalışmalar.

Sayın Ahmet Bey, dediğinizi uyguladım, sonuç yine aynı.

Valla çözemedim, pes ediyorum, yeni bir dosya açıp ordaki bütün bilgileri yeni dosyaya taşımak olacak.

İlginenen herkese teşekkür ediyorum.

Eğer dosya, başka bir bilgisayarda hata vermeden açılıyor ise Office Programını yeniden kurmayı ya da MicrosoftFixit ile hata varsa gidermeyi deneyebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...