Soru ComboBox Seçimine Göre TextBox Görüntüleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Necmi25
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Necmi25

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe

Ekli dosyalar

• 1.xlsm
    1.xlsm
    44.3 KB · Görüntüleme: 4
Merhaba,

UserForm'daki ComboBox'tan Görev seçilince, sağdaki 2 TextBox'ı gizle/göster için sayfanın hangi alanı kontrol edilmeli?
Bu kısmı anlayamadım.

Bunun gibi bir şeyler olmalı sanırım.
Yarına kadar PC erişimim olmayacak gibi, diğer yöneticilerimizden müsait olanlar varsa; destek olacaktır.
Olmazsa; kalan hususlara yarın bakabilirim.

Ekli dosyalar

userformda textboxları yerleştirdiğim yer, yani comboboxın hemen sağ tarafına yerleşecek. Birde o textboxları örnek olarak koydum oraya. comboboxda başka seçimler içinde aynı şekilde farklı textboxlar sağ tarafta götserilebilmeli hocam. textboxların içeriği kaydet butonuna tıklandığında o textboxlardaki verilerin "1" ve "2" sayfalarında "BD" sütununda, "Görevler" sayfasında ise "D" sütununda ilgili hücrede yan yana aralarında "-" olacak şekilde aktarılmalı.

teşekkürler. iyi çalışmalar

Necmi bey okudum okudum ama inan tam anlayamadım :(
Tam ne olacaksa onun üzerinden gidersek sanırım daha doğru olacak.
Merhaba hocam, kusura bakmayın. Tam ifade edememişim. Comboboxda bir seçim yapıldığında bu seçime bağlanmış olan textbox(lar) comboboxın hemen sağında gösterilebilmeli ve bu gösterilen textbox veya textboxların içeriği aktif sayfanın BD sütununa ve "Görevler" sayfasının D sütununda bulunan ilk boş hücreye yansıtılmalı. Zaten userformdaki diğer içerikler, A,B ve C sütunlarına yansıytılıyor, textbox veya textboxların içeriği ise D sütununa yansıtılacak ancak eğer birden fazla textbox combobox seçimine bağlanmışsa o textboxların içeriği D sütununda bulunan ilgili hücrede gösterilecek. Yani eğer birden fazla textbox var ise bu textboxların içeriği tek hücrede aralarında "-" işareti koyularak gösterilecek.

Yaptığınız örnekte combobox ve testboxların içeriği sayfada daha önce belirtilen yere yansıtılamıyor şu an.

Teşekkürler. İyi çalışmalar.