S

Çözüldü Checkbox2 Ile Tek Personel X Aktarımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sedat2161
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar arkadaşlar ekli dosyamda CheckBox2 ile yeni kayıt veya güncelleme yaptığım personelin FİŞ teslim dosyasındaki teslim edildi sütununa X koymak ve kaldırmak istiyorum. CheckBox2 ye tıkladığımda aktif personele X aktarsın tıklamayı kaldırdığım da X silinsin yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Dosyayı incelemedim fakat önceki sorunuz ile aynı dosya sanırım. Aşağıdaki kodu deneyin.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(13 satır)

Dosyayı incelemedim fakat önceki sorunuz ile aynı dosya sanırım. Aşağıdaki kodu deneyin.

Kod:
(13 satır)
Hocam iyi akşamlar.
Dosya aynı ama soru aynı değil . Değir sorumda toplu olarak X leri tüm personellere aktarım yapıyorum. Bunda ise Fiş teslim dosyasında teslim edilmeyen fişlerin X lerini kaldırmak ve yeni eklediğim personele X tanıtmak.
Paylaştığınız kodu uyguladım ekli resimdeki sorunu verdi hocam,

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    10.4 KB · Görüntüleme: 1
Telefondan yazdığım için end if eksikliğini farketmemişim. Aşağıdaki şekilde bir deneyin.
Kod şu şekilde çalışır; checkbox2 işaretliyse g sütunundaki hücrelerin hepsine X yazar, tersi halde de X leri kaldırır. Önceki konunuzdaki işlemin X lerin kaldırılması işlemini içeren hali.
VBA:
(10 satır)

Telefondan yazdığım için end if eksikliğini farketmemişim. Aşağıdaki şekilde bir deneyin.
Kod şu şekilde çalışır; checkbox2 işaretliyse g sütunundaki hücrelerin hepsine X yazar, tersi halde de X leri kaldırır. Önceki konunuzdaki işlemin X lerin kaldırılması işlemini içeren hali.
VBA:
(10 satır)
Hocam kod bu hatayı veriyor

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    9.2 KB · Görüntüleme: 1
Turuncu ile işaretliğim yerleri enter tuşu ile aşağı satıra kaydırın.
if satırı ve sf.cells satırları.
Birde checkbox1 = true yazan satırdaki 1 i 2 yapın.
Screenshot_20220706-223421_Chrome.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
VBA:
(10 satır)
Hocam ben sorunumu anlatamadım.
Hocam önceki sorumda checkbox1 ile tüm personelin G sütununa X ler toplu aktarılmaktadır.
Benim bu sorudaki amacım herhangi bir personele fiş teslim edilmediğinde o personeli bul komutu ile bulup X i kaldırmak.
Yeni eklediğim personele X aktarmak ve ya silmek.
Son paylaştığınız kod G sütunundaki tüm X ler kaldırılıyor.

@sedat2161

Yanlış anlamıyorsam; başka bir yöntem önereyim.
Şu kodu userformun kod bölümüne eklediğinizde,
Listview satırına çift tıklamayla X varsa silinir, boşsa X yazılır (tabii ki sayfadaki ilgili alana da aynı şekilde X eklenir veya silinir)

VBA:
(5 satır)

@sedat2161

Yanlış anlamıyorsam; başka bir yöntem önereyim.
Şu kodu userformun kod bölümüne eklediğinizde,
Listview satırına çift tıklamayla X varsa silinir, boşsa X yazılır (tabii ki sayfadaki ilgili alana da aynı şekilde X eklenir veya silinir)

VBA:
(11 satır)
Evet hocam yanlış anlamdanız. Ben anlatamıyorum. Çok teşekkür ederim. okutkan hocama ve Ömer BARAN hocama ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. İyiki varsınız.

Evet hocam yanlış anlamdanız. Ben anlatamıyorum. Çok teşekkür ederim. okutkan hocama ve Ömer BARAN hocama ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. İyiki varsınız.
Son mesajınızda anlaşılır şekilde açıklama yapmışsınız. 8. Mesajdaki kodu kullanmayacaksanız ve 7. Mesajınızdaki isteğiniz geçerliyse yardımcı olayım.

Bir önerim daha olsun.
Userform açıldığında, mevcut kayıtların Listview'de görünür olması sanırım daha anlamlı olacak.
Bunun için UserForm_Initalize kod blokunda, End Sub satırından hemen önce
TextBox4_Change
şeklinde bir satır ekleyin.
Böylece açılışta userformdaki liste boş gelmez.

Bir önerim daha olsun.
Userform açıldığında, mevcut kayıtların Listview'de görünür olması sanırım daha anlamlı olacak.
Bunun için UserForm_Initalize kod blokunda, End Sub satırından hemen önce
TextBox4_Change
şeklinde bir satır ekleyin.
Böylece açılışta userformdaki liste boş gelmez.
Hocam inanın aklımdan çok geçti. Bir türlü nasıl anlatacağımı bilemedim. Hocalarım sağ olsun benim söylediğim şekilde sorunlarımı çözüyorlar. İşte eksik bilgi vermenin sonucu. Çok teşekkür ederim.