Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Ekli dosyada giriş sayfasını açılış sayfası yapacak makro kullanıyorum. Genel ve Makro sayfasında ise A sütunu boş olan satırları gizleyen ve sayfa koruması yapan makro kullanıyorum. Genel ve Makro sayfası dışındakileri de sayfa koruması yapmak istiyorum. Diğer sayfalar için ayrı ayrı sayfa koruması makrosu yazmak yerine tüm çalışma kitabını sayfa koruması yapıp, her hangi bir sayfada düzeltme yapmak istediğimde şifre girip sayfa korumasını kaldıracak ve başka sayfaya geçtiğimde o sayfayı otomatik olarak sayfa koruması yapacak bir makroya ihtiyacım var. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

@teyadih

İsteğinizi TAM olarak anlamamış olabilirim.

her hangi bir sayfada düzeltme yapmak istediğimde şifre girip sayfa korumasını kaldıracak

Diyorsanız ki;
-- KURAL her sayfanın KİLİTLİ olması
-- Her sayfaya birer tane DÜĞME ekleyip, bu düğmeye tıklama sonucunda ŞİFRE sorulması, şifre doğru ise sayfa korumasının kaldırılması ve sayfaya veri girişinin serbest hale gelmesi,
-- Başka sayfaya geçildiğinde ise, ayrıldığınız sayfaya şifreli sayfa korumasının otomatik olarak uygulanması,

şeklinde istiyorsanız;

-- Sayfalardan birine METİN KUTUSU/ŞEKİL/DÜĞME gibi bir nesne ekleyin,
-- GENEL ve KONTROL sayfasının kod bölümünde ve MODULE1'de yer alan tüm kodları silin,
-- ThisWorkbook (BuÇalışmaKitabı) bölümüne aşağıdaki kodları yapıştırın,
-- Sayfaya eklediğiniz NESNEye fareyle sağ tıklayıp MAKRO ATAyı seçin,
-- Karşınıza gelecek küçük ekranda SIFRE_AC makrosunun adını seçerek işlemi onaylayın,
-- Sayfaya eklediğiniz NESNEyi kopyalayın ve diğer sayfaların tümüne yapıştırın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(33 satır)

Teşekkür ederim sayın Baran.
Evet kural her sayfanın kilitli olması.
Örnek dosyada bazı sayfalarda gizleme ve kilitleme var bazılarında ise yok. Hiç kilitleme olmayan çalışma kitaplarını düşünerek gizleme bilgilerinin içinde olmadığı sadece sayfaları kilitleyecek bir makro olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...