O

Çözüldü Calisma Saati Hesaplama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Oytun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oytun

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Bir Kac Gündür Bir Excel Sayfasi Üzerinde Calisiyorum. Ama Belirli Bir Yerde Takildim ve Cözümleyemedim. Yardimci Olabilirmisiniz ?
Problemi Kisacasi Söyle; Her Ay, Günlük 3 Firma Icin Calisma Saatleri ve Mola Saatleri Ekledim. Saatler Normal Sekilde Örnek Olarak "09:00" olarak Yaziyorum ve Toplam Hesaplamasi "24" Olarak Hesapliyor. Buraya Kadar Sikinti Yok. Sikinti Mola Saatlerinde Basliyor. Mola Saatleride Toplam Hesaptan Düsmesi Gerekiyor. Ama Mola Saatleri Örnek Olarak 1 Saat Icin "1,00" Yarim Saat Icin "0,50" 45 Dakika Icin "0,75" 15 Dakika Icin "0,25" Olarak Yazilmasi Gerekiyor. Tabi ki Bunuda Toplam Hesaptan Cikarmaya Calistigim Zaman Hatali Islem Cikariyor. Örnek Olarak Baslangic 09:00, Bitis 18:00, Mola 0,50, Calisma Saati 9 Saat, Molayi Cikardigim Zaman 8,50 Yazmasi Gerekiyor. Ama Ne Yazik ki Olmuyor. Bu Konu Hakkinda Yardimci Olabilirmisiniz ? Simdiden Tesekkürler. Dilerseniz Hazirladigim Dosyasi Yollayabilirim.

Oytun bey merhaba,

Ekte dosyanizi güncelledim. Iyi aksamlar
Merhaba, Mola Sistemi Olmus, Ama Ne Yazik Ki Bu Sefer Calisma Saatlerinde Örnegin Ilk Firma "10:00" Baslayip "12:00" da Bitmis Ikinci Firma "15:30" da Baslayip "17:00" de Bitmis. Normalde Toplam Calisma Saati 3,5 Saat Olmasi Gerekiyor. Ama Toplamda 3,00 Saat Gösteriyor. Yani 30 Dakikayi Algilamiyor Sanirim.

Merhaba, Mola Sistemi Olmus, Ama Ne Yazik Ki Bu Sefer Calisma Saatlerinde Örnegin Ilk Firma "10:00" Baslayip "12:00" da Bitmis Ikinci Firma "15:30" da Baslayip "17:00" de Bitmis. Normalde Toplam Calisma Saati 3,5 Saat Olmasi Gerekiyor. Ama Toplamda 3,00 Saat Gösteriyor. Yani 30 Dakikayi Algilamiyor Sanirim.
Bu formulu deneyebilirsiniz

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Mtecimer Bey Cok Tesekkür Ediyorum, Sonunda Problem Cözülmüstür. Hepinizin Ellerine Saglik! Mtecimer Bey, Vurkan Bey, ve Feyzullah Bey.
Sizleride Baya Bir Ugrastirdim. Hayirli Aksamlar Dilerim.
Rica ederim. Konu tamamen sonuca kavustu ise yandaki butona cözüm olarak isaretleminizi rica ederim.

Iyi aksamlar.
Cözüm.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...