S

Soru BİRDEN FAZLA KOŞULLU DÜŞEY ARA

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sincap
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sincap

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

ekte yer alan dosyada BİRDEN FAZLA KOŞULLU DÜŞEY ARA sayfası A sütunu değeri ile aynı anda VERİ sayfası A sütunu değeri + B sütunu dğeri + C sütunu değeri aynı ise D sütun değerini BİRDEN FAZLA KOŞULLU DÜŞEY ARA sayfasına getirecek bir kod gerekiyor.

=TOPLA.ÇARPIM((((VERİ!A:A=$A1)*(VERİ!B:B="Telefon")*(VERİ!C:C=$B$1)*(VERİ!D:D)))) denedim ama olmadı.

desteğinizi rica ederim.

Ekli dosyalar

Selamlar,
Veri Tablonuz Yanlış dizilimde,
Model de hem Renk, hem Pil Gücü, hem de Ekran Boyutu var.
Aradığınız ise, Aynı KOD için Renk Mavi, Pil Gücü 3000 ve Ekran Boyutu 134.8mm (5.3")....
her bir koşul için 1 er adet var... Hangisini istiyorsunuz. Arama NET olmalı....
Yani Renk ayrı bir kolonda, Pil Gücü Ayrı bir kolonda ve Ekran Boyutu ayrı bir kolonda olmalı... Ki, aramalar eşleşebilsin.

Selamlar,
Veri Tablonuz Yanlış dizilimde,
Model de hem Renk, hem Pil Gücü, hem de Ekran Boyutu var.
Aradığınız ise, Aynı KOD için Renk Mavi, Pil Gücü 3000 ve Ekran Boyutu 134.8mm (5.3")....
her bir koşul için 1 er adet var... Hangisini istiyorsunuz. Arama NET olmalı....
Yani Renk ayrı bir kolonda, Pil Gücü Ayrı bir kolonda ve Ekran Boyutu ayrı bir kolonda olmalı... Ki, aramalar eşleşebilsin.
Merhaba,

Doğru dediniz BİRDEN FAZLA KOŞULLU DÜŞEY ARA sayfası A 1 e de kayıt ekledim.

(A1+B1+A2) değerleri VERİ sayfası A-B-C sütun değerlerinde ise B2 ye VERİ sayfası D sütunundaki veriyi yazsın

teşekkürler.

Ekli dosyalar

Merhaba,

Doğru dediniz BİRDEN FAZLA KOŞULLU DÜŞEY ARA sayfası A 1 e de kayıt ekledim.

(A1+B1+A2) değerleri VERİ sayfası A-B-C sütun değerlerinde ise B2 ye VERİ sayfası D sütunundaki veriyi yazsın

teşekkürler.
Selamlar,

aslında bir yol buldum gibi A2 ye doğru sonucu atadım ama C2 ve D2 ye atayamadım, sanırım bir yerde hata yapıyorum

Ekli dosyalar

Diğer taraftan,
illa ki sizin yapıda arama yapacaksanız,
belki şöyle kurulabilir, ama bunun anlamı şu olmayabilir.
Bulunan
AC-25185 kodu için --- Pil gücü : 3000 --- Renk : Mavi --- Ekran Boyutu : 134.8mm (5.3") olsun
renk Mavi yazan AC-25185 gerçekten Pil Gücü 3000 midir? ya da Ekran Boyutu 134.8mm midir? Bu ilişkiyi görmek mümkün değil sizin tabloda...

Dokumanınızda B2 hücresine DİZİ Formül olarak
=EĞERHATA(İNDİS(VERİ!$D$2:$D$7;KAÇINCI(1;(VERİ!$B$2:$B$7="Telefon")*(VERİ!$C$2:$C$7=B$1)*(VERİ!$A$2:$A$7=$A2);0));"")
yazın ve sağa doğru kopyalayın...