B

Çözüldü Bir sayfadan diğerine istenilen verileri aktarmak

berhudarol

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ;

Sizlerden ricam;

Ekte sunmuş olduğum dosyamın Sayfa2 isimli sekmesindeki yeşil renklendirilmiş hücrelere bilgi girişi yapıyorum.
Benim istediğim rapor almak. Onun içinde numara verdiklerimin Sayfa1'e aktarılmasını talep ediyorum.

Şöyle not düşmek istiyorum. Rapor alırken tamamında tabiki numara olmayacak.Sadece ben yeşil alandaki hangi bireyi
istiyorsam o kişinin karşısına numara verip, numaranın sol tarafında kalan 4 adet hücrenin aktarımını yapılabilsin istiyorum.

EĞERHATA(İNDİS(G$45:G$101;KAÇINCI($O31;$O$45:$O$101;0));"")
sayfanın alt kısmına ayrı bir alan yaratıp sonrasında böyle bir formül düşündüm ancak başarılı olamadım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Belgenize şöyle bir baktığımda, ilk farkettiğim Sayfa2'deki G sütunun durumu oldu.
Evet muhtemelen mevcut haliyle de sonuç alınabilir ancak DÜZEN bakımından G sütununun varlığı diğerleriyle çelişiyor.
Bence ya G sütununu silin ya da her veri grubundan sonra G sütunu gibi bir boş sütun ekleyin derim.

Söyle bir düzen oluturulacak formülün de daha basit/anlayılır olmasını sağlayacaktır.

.

Sayın Ömer Hocam ;

Sayfa1'deki G sutununa bilgi mahiyetinde hücrelerin formül açıklamalarını yazmıştım.
Tabi bu açıklamaları gönderdiğim dosyada göstermeyip sildiğim için boş ve düzensiz gözükmektedir.
Siz analitik olarak düşündüğünüz için çok haklısınız.

Bütünlük açısından hoş görünmeyen gereksiz sutun.Bu sutunu an itibariyle sildim.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla ve hürmetlerimle

Estağfurullah, eyvallah.

G sütunun sildim ve aşağıdaki formül de buna göre oluşturuldu.
Arkaplan rengi uyguladığınız aktarılacak veriler için verdiğiniz sıra numaralarında mükerrerlik olmaması ve sayı atlanmaması gerekir.
Örneğin F sütununda, 66 ve 72'nci satırlarda aynı sayı var (32) ve Z sütununda 188 ve 190 var, 189 atlanmış.

B mükerrerlikleri ve eksik sayıları kontrol edip düzelttikten sonra
aşağıdaki formülü Sayfa1 B4 hücresine uygulayın ve sağa (E4'e kadar) ve aşağı doğru (boş sonuç alıncaya kadar) kopyalayın.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)