A

Çözüldü Bir Hücreye Veri Girildiğinde Diğerlerini Değiştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akwolpolIn

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Bir hücrede ki veriyi eşittir formülü ile diğer hücrelere aynı gelmesini sağlıyorum.
A1 hücresine 10 yazdığım zaman . b1 hücresi , c1 hücresi , d1 hücresi değişiyor.

ben b1 hücresine değer girdiğim zaman A1 C1 D1 Hücreleri de değişsin veya d1 hücresine değer girdiğim zaman A1, B1, C1, hücrelerde değişsin istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Bu değişkenleri tek bir noktadan kontrol etmenizde fayda var. Yine de bu şekilde olsun derseniz ekteki dosyayı inceleyiniz.

A ve D sütunları arasında herhangi bir sütuna değer yazmanız yeterli.

İlgili Kod:

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(11 satır)
Yanlış anlamadıysam;
Her durumda 4 hücre değeri de eşit olacak.
Eğer böyleyse neden 4 farklı hücre kullanıyorsunuz.
Mutlaka böyle olması gerekiyorsa;
Mesela D1 hücresini sabit kullanın ve diğerlerini de buna eşitleyin.

Başka bir durum varsa biraz daha izah edin.

Bu değişkenleri tek bir noktadan kontrol etmenizde fayda var. Yine de bu şekilde olsun derseniz ekteki dosyayı inceleyiniz.

İlgili Kod:

Kod:
(11 satır)

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm

İlgili Kod:

Kod:
(11 satır)

kod için teşekkürler istemiş olduğum tam olarak bu. Bu kodu hücreye sabitlemem lazım yani A115 (veya A ve D arasındaki herhangi bir yere yazılan değer) B115 C115 D115 hücrelerine yazıyor bunu istemiyorum sadece A1 B1 C1 D1 hücrelerine veri girdiğim zaman işlem yapsın.

Ayrıca bu kuralı sayfalara yayarsak formül nasıl olmalı Sayfa1 A1 hücresi , Sayfa2 A1, hücresi, Sayfa3 A1 hücresi gibi.

Sadece 1. satır için işlem yapmasını istiyorsanız,
[COLOR=rgb(132, 53, 52)] If Target.Count = 1 Then[/COLOR] bu kodu [COLOR=rgb(132, 53, 52)] If Target.Count = 1 and Target.row=1 Then[/COLOR] şeklinde değiştiriniz.

Diğer sayfalara da aynısını uygulamak istiyorsanız,
Kod kısmını açıp sol taraf da yer alan sayfa isimlerine çift tıklayıp yukarıdaki kodu yapıştırınız. Ve Sayfa1 olan kısımları Sayfa2, Sayfa3 şeklinde değiştirmeniz gereklidir
1602767232697.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...