orcnsdk

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Benim bir sorum vardı, bir klasörde yaklaşık 5,6 bin adet excel dosyası mevcut ve bunların bazı kelimelerinin ingilizce olarak değişmesi gerekmektedir.
Bütün excellerin formatı aynıdır, örneğin 5,6 bin excel dosyasında tarih yazan yerleri date olarak güncellemek mümkün müdür ?
Cevaplarınız için teşekkürler.

@orcnsdk
Tabi yapılabilir.
En azından bir örnek belge yüklemelisiniz
Merhaba, 2 adet örnek dosya oluşturdum. Klasörde bunlar gibi 5000 tane olduğunu düşünürsek hepsinde O1 hücresinde yazan "Tarih:" yazısını "Date:" yapmak istediğimde ne yapmak gereklidir. Yardımınız için çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

@orcnsdk
Sorularınızı sorarken, "şimdilik şöyle sorayım, sonra kendim istediğim gibi uyarlarım" şeklinde düşünmemelisiniz.

Sorunu/ihtiyacı eksiksiz olarak ve gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen
(özel bilgileri gerçek dışı ancak iç tutarlılığı olacak şekilde başka verilerle değiştirin tabii ki)
kopyası şeklinde hazırlanmış örnek belgeler üzerinden sorarsanız daha hızlı ve net çözüme ulaşmanız kolaylaşır.

@orcnsdk
Sorularınızı sorarken, "şimdilik şöyle sorayım, sonra kendim istediğim gibi uyarlarım" şeklinde düşünmemelisiniz.

Sorunu/ihtiyacı eksiksiz olarak ve gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen
(özel bilgileri gerçek dışı ancak iç tutarlılığı olacak şekilde başka verilerle değiştirin tabii ki)
kopyası şeklinde hazırlanmış örnek belgeler üzerinden sorarsanız daha hızlı ve net çözüme ulaşmanız kolaylaşır.
yok hayır öyle bir düşüncem yok sadece ileride başka hücreleri de güncellemek istediğim zaman bu şekilde mi yapmam gerektiğini soruyorum örnek veriyorum 1 ay sonra a3 hücresini yeniliycem bütün dosyalarda bunun cevabını sormak için yazdım sorumu

Bilgisayarda değilim.
Uygun vakit yeni bir belge ekleyip,
aranacak ve yerine yazılacak veri(ler)in ve
değiştirme seçeneğinin makrolu belgedeki hücrelerden okunmasını sağlayacak düzenleme yapıp iletirim.