V

Çözüldü Bilgileri Farklı Sayfadaki Hücrede Listeleme

vuslatsaati

Normal Üye
Arkadaşlar merhaba.

Aranızda yeniyim. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Ek dosyada excel dosyası mevcut. Geleyim sıkıntı çektiğim konuya. Ek dosyada bir ürün listem var. Listenin son sütununda o üründen kaç adet yapılacağı yazıyor. Bu listedeki adetleri farklı bir sayfada kaç adetse alt alta listeletmek istiyorum.

Mesela 1. sırada 5 adet yazıyorsa diğer sayfada satırdaki bilgileri 5 adet sıralayacak sonra 2. satırdakine geçip adet sayısı kadar sıralayacak ve liste bu şekilde sıralanıp gidecek. Veri oluşturacağım sayfa ve kopya oluşturulacak sayfada ilk satırlar ( yani A1 satırı ) başlık olacağı için o kısma kopyalama yapmayacak.

Aslında sitede bu konu ile ilgili bir kod buldum ve uyarlamaya çalıştım ama her seferinde 1 adet fazla liste atıyor. Bu kısmını çözemedim. VBA bilgim sıfır. Excel formülü ilede çözemedim. Konu hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

Merhaba,
sayfa 2 A2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp tablo boyunca sağa/aşağı kopyalayıp dener misiniz ?
Ekteki dosyada uyguladım, kontrol edin lütfen. Kolay gelsin

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Ekli dosyalar

Merhaba. İlgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum. Düzenlemiş olduğunuz dosyayı inceledim. Yapmak istediğimi gerçekten harika bir şekilde tasarlamışsınız. Tekrardan çok teşekkür ederim.