V

Çözüldü Biçimlendirme Filitre Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

valentino06

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın Çok kıymetli Excel hocalarım. "I"Sütununda teslim tarihi var. "O,P" sutunlarında ise üretim toplam kg, Tamamlanan Üretim kg var Hocam Değerli hocalarım . eğer üretim toplam kg ile tamamlan kg eşit ise bu iş bitmiştir. kriter ise "I"Sutununda Teslim tarihinde bitmiş alt zemin rengi Yeşil olsun eğer hocam iş teslim tarihinde bitmemiş örnek ayın 22 si olmuş o zaman alt zemin kırmızı olsun. istiyorum. Hocam bir de butona tıklayınca bu iki renge göre filitre koymak istiyorum. tabi filitreyi de yine buton ile kaldırmak istiyorum. İnşallah yabılabilir birşey istemişimdir. yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Sayın @valentino06 .

O2=P2 ise yeşil, O2<>P2 ise kırmızı zemin istiyorsunuz.
Bu durum için bir de filtre kullanmak istiyorsunuz.

Doğru mu alıyorum?

Eğer istek buysa;
-- Q2 hücresine =O2=P2 formülünü uygulayıp liste boyunca kopyalarsanız bu sütunda filtre uygulayabilirsiniz.
-- Renk olayı için ise, Q sütununda oluşacak DOĞRU/YANLIŞ değerleri üzerinden koşullu biçimlendirme düşünebilirsiniz.
-- Hatta Excel versiyonunuza göre Q sütununa hiç işlem yapmadan,
doğrudan alana =$O2=$P2 (yeşil) ve =$O2<>$P2 (kırmızı) formüllerini kullanarak koşullu biçimlendirme uygulayıp,
koşullu biçimlendirme rengine göre filtre de kullanılabilir.

Halledemezseniz veya isteğinizi yanlış anladıysam durumu iletin, bakayım.

.

Sayın Ömer Baran Hocam Q hücresine değil Hocam ben bu işlemi "I"Sutununa( iş teslim tarihinde uygulamak istiyorum.) mümkün ise kod ile Hocam O2=P2 İş teslim tarihinde bitmiş ise alt zemin yeşil, olsun. Eğer iş teslim tarihinde bitmemiş ise Alt zemin Kırmızı olmasını istiyorum. ve Hocam bu kontrolüde bu gün tarihe bakarak yapsın istiyorum. daha sonra bu iki rengi seçmeli olarak filitre uygulamak istiyorum. Hocam aşağıda birer örnek vermek istiyorum.

1.) iş teslim tarihi : 20.09.2020 üretim toplam tonajı = 1000 tamamlanan üretim kg = 800 kalan üretim tonajı 200 Hocam İş teslim tarihinde bitmemiş iş 2 gün gecikmiş bu gün ayın 22.09.2020 olmuş "I"Sutunu iş teslim tarihi zemin rengi kırmızı olsun.

2.) İş teslim tarihi 21.09.2020 üretim tonajı 5000 = tamamlanan üretim tonajı = 5000 iş bitmiş "I"Sutunun alt zemin yeşil olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...