T

Çözüldü Belirli sütunlardaki bilgiler eşit ise

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar örnek dosyada da açıklığım üzere 2 sayfa arasındaki Belirli sütunlardaki bilgiler eşit ise boş değilse unvan yazacak bir formüle ihtiyacım var.

Ekli dosyalar

Herhangi bir sayfaya buton ekleyip içine aşağıdaki kodu yazın.
Siz üç beş tane fark bulmuşsunuz fakat İki sayfada çok sayıda fark var. Hücrelerin çoğunda boşluk bırakılmış. Bu boşlukları silmezseniz hatalı sonuç alırsınız.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(27 satır)

Merhaba sayın Baran sadece Tekirdağ Yazı İşleri Müdürü için En son girilen tablo sayfasında Fiilen Görev Yapan 1, Görevde Olmayan Personel 1, ihtiyaç 1 iken, norm kadro sayfasında Fiilen Görev Yapan 1, Görevde Olmayan Personel 1 iken yani norm kadro sayfasında ihtiyaç kısmı boş iken uyarı vermemiş. Bakabilir misiniz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba arkadaşlar Ekli dosyada H sütununda Yardımcı alan kullanmadan çoklu eşittir yaptım ama formülde olduğu üzere doğru için D yazıyor iken, yanlış için Y yazması gerekiyorken YANLIŞ yazıyor. Nerde hata yapıyorum acaba?

Ekli dosyalar

Mevcut formülünüzü EĞER'ler silsilesi olarak değil de VE işleviyle oluşturun.
Elbette en baştan ben de benzer bir yapı düşünmüştüm ancak bunun için sayfaların tümünde UNVANların aynı sırada olması gerekir.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Bu arada hatırlatmak isterim ki; BOŞ gibi görünen bazı hücrelerde 0 ve bazılarında da BOŞLUK karakteri mevcut.
Bu durum formüllerin istenilen sonuçları vermesini engelleyecektir.

Son olarak TÜRKÇE ile ilgili mevzuyu ileteyim. Doğru yazım "UNVAN" dır, "ÜNVAN" değil.

@teyadih

Art arda ikinci mesajım oluyor.

Yukarıda değindiğim TEMİZLİK ( 0 ve boşluk temizleme) işlemi yapıldıktan sonra,
eklediğim belgede, yardımcı alan kullanılmadan ve ilgili sayfalardaki UNVAN sıralamaları farklı da olsa sonuç alınacak
TEK FORMÜLlü çözüm yer alıyor.

Ekli dosyalar