O

Çözüldü Başka sayfaya liste şeklinde yazdırma

OsiParadox

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Arkdaşlar

Benim söyle bir sorunum var depoda kullanmak amaclı bir excel sayfası yaptım 1. sayfasında 202 ile başlayan kodu arattığımda bu kod ile bulunan sonucu başka bir sayfaya alt alta yazmasını istiyorum böyle bir uygulama yapabilirmiyiz.Örnek dosya ektedir şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

Sayın @OsiParadox , forumumuza hoşgeldiniz.

Eklediğim belgeyi deneyin.
B2 hücresine ürün kodunun baş tarafından kaç karakter yazarsanız ona göre ve İLE BAŞLAR mantığıyla arama yapılır.
Ancak, G sütununda ne yapılacağını, neredeki hangi verinin geleceğini anlayamadım.

Not: Belgenizi *.xlsm veya *.xlsb uzantılı olarak kaydetmeyi unutmayın.

Ekli dosyalar

Merhaba Öncelikle teşekkürler

Arama konusunda sorunum yok aradıklarımın aşağıya doğru listelenmesini istiyorum
örn yazar kasa gibi ne okutursam aşağıya onu listelesin bir at satıra geçerek yeni aramayı beklesin gibi..

G stunu depo stok sayfasındaki pvot tablodan adetlerini cekiyordu

@OsiParadox
Açılış mesajında "202 ile başlayan kodu arattığımda" yazmışsınız.
Yani arama hücresine ürün kodunu tam olarak yazmasanız bile İLE BAŞLAR mantığıyla listeleme istediğiniz anlaşılıyor.

İşlemi İLE BAŞLAR mantığıyla işlem yapılacaksa da "arama konusunda sorunum yok" cümleniz havada kalır.
Çünkü mevcut formülünüzün çalışması için ürün kodunun TAM OLARAK yazılması gerekir, İLE BAŞLAR mantığına göre sonuç vermez.
Ayrıca mevcut formülünüz; ürün kodunu TAM OLARAK yazsanız da ilgili sayfada, aynı ürün kodu 1'den fazla satırda varsa,
bunlardan sadece 1'incisinin satırındaki verileri elde etmenizi sağlar, 2'nci, 3'üncü, .... satır verilerini elde edemezsiniz.

Muhtemelen ben aklınızdan geçen işleyişi anlayamadım .

.

aslında ben anlatamadım düşeyara ile sorunum yok tablonun bu kısımları istediğim gibi 202 ile başlayan kod tam yazılıyor bunda da sorunum yok ben ekteki resimdeki gibi 1 numaralı yerde kodu her girdiğimde aşağıda 2 -3 seklinde yazmasını istiyorum liste halinde

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.webp
    Ekran Alıntısı1.webp
    31.2 KB · Görüntüleme: 4