E

Çözüldü Aynı tarihteki değerleri toplama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan engin52
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

engin52

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba değerli Üstadlar,
"Kod yada Formülle birkaç hücredeki değerleri toplama" başlığındaki sorumun çözümü zor olduğundan, yeni konu açarak yeni bir formatta toplamayı soracağım.
Ekli örnek dosyalardan anlaşılacağı gibi;
Günlük Kasa dosyasında B1 hücresine yazdığım tarihe bakarak Tüm carilerdeki (150 adet) o günün U sütunundaki değerleri toplama yaptırabilir miyiz? (Kod yada formülle)
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Merhaba.

GÜNLÜK KASA belgesinde
-- sayfada uygun bir konuma bir şekil/metin kutusu/düğme ekleyin.
-- alt taraftan sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
-- açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın ve VBA ekranını kapatın,
-- sayfaya eklediğiniz düğme/şekil/metin kutusuna fareyle sağ tıklayıp MAKRO ATAyı seçin,
-- açılacak küçük ekranda FORMUL_UYGULA makrosunun adını seçerek işlemi onaylayın.
Artık sayfaya eklediğiniz düğme/şekil/metin kutusuna fareyle tıkladığınızda gerekli formül,
A sütunundaki son cari adı satırına ve 2'nci satırdaki son dolu sütuna (K1, K2, .... yazılan kısım) kadar oluşturulacaktır.

Not1: belgenizi makro içerebilen bir dosya türünde (xlsm veya xlsb uzantılı) kaydedin.
Not2: kodda ilgili cari belgelerindeki son dolu satırın 1000 olduğunu varsaydım, ihtiyaca göre bu sayıları muhtemel
en büyük dolu satır sayısını içine alacak şekilde daha büyük bir sayıyla değiştirin.
Not3: makronun uyguladığı formüler, başka çalışma kitaplarına atıf yaptığından,
GÜNLÜK KASA isimli belgenin bundan sonraki her açılışında, verileri GÜNCELLEME ile ilgili sorulaca soruya
OLUMLU cevap vermeniz gerekir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(11 satır)

.

Merhaba.

GÜNLÜK KASA belgesinde
-- sayfada uygun bir konuma bir şekil/metin kutusu/düğme ekleyin.
-- alt taraftan sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
-- açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın ve VBA ekranını kapatın,
-- sayfaya eklediğiniz düğme/şekil/metin kutusuna fareyle sağ tıklayıp MAKRO ATAyı seçin,
-- açılacak küçük ekranda FORMUL_UYGULA makrosunun adını seçerek işlemi onaylayın.
Artık sayfaya eklediğiniz düğme/şekil/metin kutusuna fareyle tıkladığınızda gerekli formül,
A sütunundaki son cari adı satırına ve 2'nci satırdaki son dolu sütuna (K1, K2, .... yazılan kısım) kadar oluşturulacaktır.

Not1: belgenizi makro içerebilen bir dosya türünde (xlsm veya xlsb uzantılı) kaydedin.
Not2: kodda ilgili cari belgelerindeki son dolu satırın 1000 olduğunu varsaydım, ihtiyaca göre bu sayıları muhtemel
en büyük dolu satır sayısını içine alacak şekilde daha büyük bir sayıyla değiştirin.
Not3: makronun uyguladığı formüler, başka çalışma kitaplarına atıf yaptığından,
GÜNLÜK KASA isimli belgenin bundan sonraki her açılışında, verileri GÜNCELLEME ile ilgili sorulaca soruya
OLUMLU cevap vermeniz gerekir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(11 satır)

.
Merhaba,
Örnek dosya içerisinde yapmanız mümkün mü? Kodla ilgili bilgim oldukça zayıf biraz uğraştım ama olmadı.
Teşekkürler.

Üstadım ilginize çok teşekkür ederim.
Şu an istediğimi yapmış oldum, çok teşekkür ederim.
Yarın üzerinde biraz çalışma yapacağım biraz daha geliştirmem gerekirse sizleri tekrar rahatsız ederim kusuruma bakmayın.
Kendinize iyi bakın, hoşçakalın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...