V

Çözüldü Aynı Prosedür İçeren Kod Birleştirme

VolkanCan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, Aynı Prosedür ve farklı işlem yürüten 2 makro kodu birleştirmek için yardımcı olur musunuz ? Şimdiden Teşekkürler

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(23 satır)

Bu iki prosedürün ve takvim isimli userform'un içerisinde olduğu örnek belge yüklerseniz iyi olur.
Ayrıca takvim formunun hangi alanda (hücre/satır/sütun gbi net açıklayarak) çalışacağını net olarak ifade edin. Sadece B6 'mı?

İkini prosedürde yer alan E6 : P5000 alanı neye göre belirlendi, neden 5000?
Sayfada, boşluk bırakmadan veri yazılacak belli bir sütun var mıdır? Örneğin A sütunu boşluksuz veri yazılan sütundur gibi net yazın.

.

Bu iki prosedürün ve takvim isimli userform'un içerisinde olduğu örnek belge yüklerseniz iyi olur.
Ayrıca takvim formunun hangi alanda (hücre/satır/sütun gbi net açıklayarak) çalışacağını net olarak ifade edin. Sadece B6 'mı?

İkini prosedürde yer alan E6 : P5000 alanı neye göre belirlendi, neden 5000?
Sayfada, boşluk bırakmadan veri yazılacak belli bir sütun var mıdır? Örneğin A sütunu boşluksuz veri yazılan sütundur gibi net yazın.

.
Hocam ;
1. Takvim Formu Sadece "B:B"" sütununda ilişkilendirilecek ama "B6" dan başlayarak, aşağıya doğru devam edecek , (Arada, boşluk veya boş satır yok),

2. İkinci Kod, Çift Tıklama ile (1) rakamını hücreye getirme kodu, ( E6 : P5000 ) arasındaki hücrelerde kullanılacak, (Aynı şekilde; arada boşluk veya boş satır yok),

3. Hocam, aşağıya doğru devam edeceği için veri girişi en fazla 5000 olur diye bilmediğimden hücre satır sonunu böyle giriyorum. Yani, başlangıç B6 aşağı doğru veri girildikçe devam edecek aynı şekilde E6 dan başlayarak, P5000 satırına kadar devam edecek,

Örnek Dosyayı ekledim, Dosyada da açıklama da bulundum, her zaman ki gibi yardımınıza ihtiyaç var. Sağolun...

Ekli dosyalar