Çözüldü Arama Kısmında Arama Yapma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Meric68
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Meric68

Normal Üye
Merhaba
Ekte proğramda arama yapıp yapılan aramada herhangi bir değişiklik yapılıp değiştir tıklanınca
yapılan değişiklik aynı alt hücrelerle aynı oluyor
örnek : arama kısmına ELEKART araması yapılıp alt alta sıralanan değişik adet de ve farklı stok parçalar
bulunuyor ve bunlarda değişlik yapılacak olan aramaya değiştir dediğimde diger arananlarda aynı oluyor .

Ekli dosyalar

• xd11.webp
    xd11.webp
    119.2 KB · Görüntüleme: 5
Merhaba
Ekte proğramda arama yapıp yapılan aramada herhangi bir değişiklik yapılıp değiştir tıklanınca
yapılan değişiklik aynı alt hücrelerle aynı oluyor
örnek : arama kısmına ELEKART araması yapılıp alt alta sıralanan değişik adet de ve farklı stok parçalar
bulunuyor ve bunlarda değişlik yapılacak olan aramaya değiştir dediğimde diger arananlarda aynı oluyor .

Ben bir sorun görmedim. Ekte görüldüğü gibi deneme de yaptım.

Ekli dosyayı görüntüle SİNCAP_MS PF_BRN.xlsm

Ekli dosyalar

• xd11.webp
    xd11.webp
    119.2 KB · Görüntüleme: 3
Moderatörün son düzenlenenleri:
Şimdi öncelikle kodu, programı bir tarafa koyalım.

Dosyayı açtım direk aşağıdaki veriler geldi. Bana dediniz ki "mehmet şengül var ..... adette değişiklik yapın" (!)

Şimdi bunu ben size desem ki, aşağıdaki resimde mehmet şengüle ait verideki adedi değiştirin ! hangisi değiştireceksin. hiç bir kolonda benzersiz veri yok neye göre değiştireceksin A sütunu mu, B sütunu mu, C sütunu mu hangi veriyi referans alacağız.

Başka bir yollandan gidelim,
Veri tabanı dosyalarının da ID bulunur bu ID numarasına göre veya sıra numarası bulunur bu sıra numarası referans alınarak işlem yapılır. Teknik Servislerde "Arıza Kaydı Numarası", "Fiş Numarası", "Talep Numarası" veya "Tarih-Sıra NO" gibi benzersiz numaralar ile kayıtlar tutulur ve bu numaralar üzerinden iş takibi, saha takibi ve malzeme takibi yapılır.

Sonuç olarak dosyanızda benzersiz veri ID sırası buldurmanız gerekiyor bu hatanın önüne geçmek için sıra numarasıda olabilir.

İyi çalışmalar.

bandicam 2020-11-18 22-47-04-158.webp

Ekli dosyalar

• Adsız.webp
    Adsız.webp
    19.8 KB · Görüntüleme: 0
Moderatörün son düzenlenenleri:
Hocam öncelikle teşekkür ederim uzun uzun yazmışınız ve ilgilenmişiniz.
burada benim planım kayıt yaparken
mesela 8 çalışanım ve 2 şubem var ve bunlara yedek parça zinmeti yapıyorum veya takılan parçadan adet düşüyorum
ve ben ilgili personelimi çagırıp veya subem den herhangi birini arama kısmından çagırıp ve üzeinden adet değişikliği yapınca bu hatayı alıyorum .

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...