YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
F hücrelerine girilen Adı Soyadı girildikten sonra alfabetik sıraya dizen ve silinen satırı F:CC aralığında temizleyen mevcut kodu F ve H hücrelerine girilen Adı Soyadı ve Kimlik numaralarından sonra alfabetik sıraya dizecek ve silinen satırı C:CC aralığını temizleyecek şekilde iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı talep ediyorum. Örnekte 16 satırda sadece isim girildiğinde alfabetik sıraya diziliyor ve 12 satırda da isim temizlenmiş fakat o isme ait bilgiler temizlenmemiş.​

Ekli dosyalar

Çözüm
F hücrelerine girilen Adı Soyadı girildikten sonra alfabetik sıraya dizen ve silinen satırı sadece F sütununa temizleyen mevcut kodu G sütununa Kimlik numaralı girildikten sonra alfabetik sıraya dizecek ve F:K aralığında herhangi bir hücrede DELETE yaptığımda o satırın C:CC temizleyip alt satırı oraya (bir üste) alacak şekilde iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.​
F hücrelerine girilen Adı Soyadı girildikten sonra alfabetik sıraya dizen ve silinen satırı sadece F sütununa temizleyen mevcut kodu G sütununa Kimlik numaralı girildikten sonra alfabetik sıraya dizecek ve F:K aralığında herhangi bir hücrede DELETE yaptığımda o satırın C:CC temizleyip alt satırı oraya (bir üste) alacak şekilde iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.​

Ekli dosyalar

Çözüm