YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kod sayfasındaki D7 ve E7 hücrelerinden itibaren veri girildikçe verileri alfabetik sıraya dizen ve H7 hücresinden itibaren veri girildikçe o satırı en son dolu satırdan aşağı alan mevcut iki kodun birleştirilmesi hususunda yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Satır.xlsb
    Satır.xlsb
    175.4 KB · Görüntüleme: 2
  • İki Kod_1.webp
    İki Kod_1.webp
    98.6 KB · Görüntüleme: 11
  • İki Kod.webp
    İki Kod.webp
    102.8 KB · Görüntüleme: 9
Şimdi de, kenarlık gibi biçimlendirmeler uygulanmış sayfada SIRALAMA işlemiyle uğraşacaksınız.
SIRALAMA işlemi sırasında gerçekleşen şey satırların blok olarak (menarlıklarıyla birlikte) yer değişmesine neden olur.

Bence BİÇİMLENDİRME işlemleri, belgede işiniz bittiğinde, belgeyi PDF yapma/YAZDIRma gibi bitiş aşamasında yapılmalıdır.

EK'te ki çalışmada iki kodu birleştirmeye çalıştım, yeni isimler girildikçe H sütunu dolan satırların alfabetik sıraya dahil olmasını engelleme hususunda desteklerinizi talep ediyorum.​

Ekli dosyalar

• Satır_101.xlsb
    Satır_101.xlsb
    177.3 KB · Görüntüleme: 1
  • 2.webp
    2.webp
    40.2 KB · Görüntüleme: 10
  • 1.webp
    1.webp
    45.9 KB · Görüntüleme: 10
Yapmak istediğim şey; Birinci resimde görüldüğü gibi çıkış tarihi H sütunu dolu olan "HAYRİYE" en altta, fakat ikinci resimde görüldüğü gibi yeni bir personel eklenince alfabetik sıralamadan dolayı "HAYRİYE" sıralamaya dahil oluyor. Çıkış tarihi H sütunu dolu olan satırların alfabetik sıralamaya dahil olmasının engelleme hususunda desteklerini talep ediyorum