T

Çözüldü Açılış sayfası boş satırları gizleme ekmakro

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba sayın sayın Baran nasılsınız? Açılış sayfası ve boş satırları gizleme konu başlıklı makro talebim için ek bir makroya ihtiyacım oldu. Konu kapatıldığı için yeni konu açmak zorunda kaldım. Ekli dosyaya bakabilir misiniz acaba?

Ekli dosyalar

Sayın @teyadih .

Sorularınızı isme hitaben sormazsanız seviniriz.
Böyle olunca diğer forumdaşlar konularla ilgilenmek istemezler doğal olarak.

Bence belgenizde mevcut kodları bir kenara bırakalım.
Satır gizleme/gösterme işlemi hangi sayfa/sayfalarda yapılmasını istiyorsunuz anlayamadım.
Önceki konuda verdiğim gizleme kodunu, bazı sayfaların kod bölümüne uygulamısınız, bazılarında yok.

Önceki temizleme kodlarını yok sayıp,
TEMİZLEME işlemi hangi sayfalarda yapılacak, bunların herbiri için sütun isimleri ve temizlik başlangıç satır numaralarını iletirseniz hem gizleme hem de temizleme için tek kod yazılır ve temiz bir kod yapısı oluşturulmuş olur.
Ayrıca mümkün olduğunca tüm sayfalardaki başlık satırlarının aynı olması her türlü işlem için kolaylık sağlayacağını belirtmek isterim.
Bu sayede ortak işlemlerin kodlaması daha pratik olur.

.

Sorularınızı isme hitaben sormazsanız seviniriz.
Böyle olunca diğer forumdaşlar konularla ilgilenmek istemezler doğal olarak.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle kusura bakmayın. Önceki makro sayın Baran tarafından yapıldığı için soruyu sayın Barana sordum.
Hatırladığım kadarıyla dosyada inceleme ile ilan metni olan sayfalar dışındaki sayfalarda gizleme ve temizleme var ve temizlemeyi sadece uygulamada kullanıyorum. Makro bilgim kısıtlı olduğundan baştan anlatmakta zorlanıyorum. Farklı unvanlar için 5 adet böyle dosya var ve makro baştan yazıldığında kısıtlı bilgimle hepsini yeniden ele almak zor olacak benim için. Eğer yapılabiliyorsa ve mevcut gizleme/temizleme makrosunu etkilemeyecekse sadece Sözlü Notları sayfası için E-F-G-H ve K-L-M-N ile Q-R-S-T sütunlarını 12.satırdan itibaren TEMİZLE butonuna tıklayarak temizleyecek ek bir makro eklenmesi, yapılamıyorsa satır başlıklarını satıra yazmak yerine temizlendiğinde etkilenmemesi için açıklama olarak yazarak temizlemek gibi bir yol deneyerek çözmeye çalışacağım

Buyrun.

-- Kodu MODULE1'e ekleyin,
-- Sayfadaki düğmeye sağ tıklayıp MAKRO ATAyı seçin,
-- Açılacak küçük ekranda makronun adını seçerek işlemi onaylayın.

Düğmeye tıkladığınızda işlem gerçekleşir.
Temizlenecek alan, altta birleştirilmiş hücrelerin bulunduğu ilk satırın üstüne kadarki bölüm oluyor.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)