Yıllık İzin Programı

Yıllık İzin Programı olarak hazırladığımız bu özel Excel dosyası, Excel VBA ile kodlanmış, database olarak Access kullanılmış özel bir çalışmadır. Bu özel çalışmamız ile Excel'de Yıllık İzin takibi yapmak çok kolay hale gelecektir.

Yıllık İzin takibi için Excel'in yardımcınız olacağı bu çalışmanın detaylarını yazmadan önce yıllık izin ile ilgili bir kaç kelamdan bahsetmek yararlı olacaktır:

Yıllık Ücretli İzin Hakkı
İşçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi, hizmet süresi;​

a) Bir yıldan beş yıla kadar (beş yıl dahil) olanlara on dört günden,​
b) Beş yıldan fazla on beş yıldan az olanlara yirmi günden,​
c) On beş yıl (dahil) ve daha fazla olanlara yirmi altı günden, az olamaz.​
Ancak on sekiz ve daha küçük yaştaki işçilerle, elli ve daha yukarı yaştaki işçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi yirmi günden az olamaz.​
Üstte 4857 sayılı İş Kanunu’nun 53. Maddesinden alıntıladığımız bu süreler, programımızda da varsayılan süreleri olarak dikkate alınmıştır. Yani program çalışanların izin hak edişlerini iş kanunumuzdaki sürelerle birebir örtüşecek şekilde yapmaktadır.

Programımız, Yıllık İzin Yönetmeliği'nin 6. maddesinden geçen;
"Yıllık ücretli izin günlerinin hesabında izin süresine rastlayan ulusal bayram, hafta tatili ve genel tatil günleri izin süresinden sayılmaz."
kısmı ile ilgili birebir uyumlu olması açısından hafta tagili, genel tatil ve ulusal bayram günlerinide tanımlamanıza olanak sağlamaktadır.

Program Özellikleri:

 • Tatil Tanımlama
 • Şirket Tanımlama
 • Departman Tanımlama
 • Personel Tanımlama
 • Yıllık İzin Kayıt Etme
 • Kişisel Yıllık İzin Raporu
 • Toplu Yıllık İzin Raporu
 • Personel Yükleme
 • Eski Yıllık İzinleri Yükleme
Bu program ile çalışanın kaydını yaptığınız anda, sistem yıllık izne baz giriş tarihine göre çalışanın Yıllık İzin Hakedişini hesaplar.

Her program açılışında, çalışanların yıllık izin hakedişleri kontrol edilir ve yıllık izinleri hesaplanır. Bu yıllık izin hesaplama sayesinde, çalışanların hangi yıl kaç gün izin hak ettiği sorununu asla yaşamazsınız.

Daha sonra personel izin takibi yapmak için, Yıllık İzin kayıtlarını tutmanız gerekmektedir. Dilerseniz çok basit bir şekilde eski izinleri sisteme toplu olarak yükleyebilir dilerseniz tek tek çalışanlarınızın izinleri yıl bazlı kayıt altına alabilirsiniz.
Bu izin takibi sayesinde, gerek İK çalışanlarının gerek diğer çalışanların işi çok kolaylaşmaktadır.

Yıl bazlı, çalışan bazlı, departman bazlı, şirket bazlı gibi gelişmiş raporları sayesinde kimin ne kadar izin kullandığı, kaç gün izin bakiyesi kaldığını listelemek çok kolay.

Kullanıcı dostu ve anlaşılır olan bu izin takip dosyasıyla aldığınız raporları dilerseniz çalışan ile dilerseniz ilgili birim yöneticileriyle de kolayca paylaşabilirsiniz.

Önemli Not: Yarım gün izin girişi yapılmamaktadır.

Eğer Yıllık İzin Takibi Excel ile yapılıyorsa, daha iyisini aramayın.

Bu programı, 20 yıllık iş hayatım süresince uzmanlaştığım İŞ HUKUKU ve EXCEL bilgimi harmanlayarak geliştirdim.Yıllık İzin Programı V2.02 - 18.06.2017

 • Menüler, Excel Ribbon menüsü olacak şekilde düzenlenmiştir.
 • Excel'in kendi menüleri özel bir biçimde gizlenmiş, sadece Yıllık İzin Programına özel menüler getirilmiştir. Diğer Excel sayfalarına geçildiği anda Excel'in kendi menülerini kullanmaya devam edilebilmektedir.
 • Kayıtlı Tatil, Şirket ve Departman yoksa, olası hataların önüne geçmek için kontrol kodları eklenmiştir.
 • Bazı kodlar daha hızlı ve kontrolü sağlayacak şekilde revize edilmiştir.
 • Yıllık İzin Cetveli formu eklenmiştir.
Program tek bir bilgisayarda çalışacak şekilde kodlanmıştır. Programı satın aldıktan sonra lütfen "bir bilgisayarda çalıştığını bilmiyordum" şeklinde geri bildirim vermeyiniz.EKRAN GÖRÜNTÜLERİ


Açılış Sayfası

Tatil Tanımlama

Şirket Tanımlama

Departman Tanımlama

Çalışan Tanımlama

Operasyon Ekranı

Yıllık İzin Kayıt

Personel Yükleme

İzin Yükleme

Raporlar

Kişisel İzin Raporu

Toplu Yıllık İzin Raporu

Çok fazla kritere sahip Toplu Yıllık İzin Raporuna bayılacaksınız.

Menülerin tek tek açıklamaları için https://www.orkmes.com/yillik-izin-programi/ adresini okumanızı öneriyorum.

ÖNEMLİ BİLGİLER


DOSYAMIZIN FİYATI SADECE BİR KULLANICI BEDELİ OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

KAYNAK KODLARINI PAYLAŞMIYORUZ, BİR BEDELDE BİÇMİYORUZ.

Dosyamızı birden fazla bölümü için kullanmak isteyenler, her kişi için ilave ödeme yapması gerekecektir. Rakam için iletişime geçiniz.

Dosyamızı kullanabilmek için, indirdiğiniz dosyayı kullanacak kişinin bilgisayarında çalıştırıp, [email protected] adresinden tarafımıza iletmekteniz gerekmektedir.

Tarafımıza iletilecek bu dosyada programın çalışacağı bilgisayarın seri kodu yer alacak ve bu seri kodu, sizin kullanacağınız dosyaya tanımlanacak ve satın alımın yapıldığı e-posta adresine gönderilecektir.

Böylece dosyayı sorunsuz olarak kullanabileceksiniz.
250.00 ₺
 • 1 ay ücretsiz destek
Bu programı satın alabilmeniz için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız gerekmektedir.

Toplu personel eklemesinde makro hatası alıyorum neden olabilir ?


Merhaba,

iletişim sayfamızdan ya da alttaki whatsapp hattımızdan hata görüntüsünü iletirseniz yardımcı olabiliriz.


Yarım gün izin sorununu nasıl çözebiliriz bilemedim.


Versiyon güncellemesine başlamıştım. Nihayete ermedi. Fırsat olursa yayınlayacağım. Şu anda elimizdeki model bu ne yazık ki.


Tüm herkesin kullanabileceği bir program olmuş görsel olarak'ta %100 tam puan tadında, Tekrardan ellerinize sağlık. Başarılar.

2006-2020 yılları arası tüm izinleri birkaç saatte girebiliyorsunuz çok faydalı bir program .teknik destek için teşekkürler:)


Faydalı olur umarım :) selamlar.Bir veri aralığının en üstündeki hücreye hızlıca gitmek için, Ctrl + Sağ Ok tuşunu kullanmanız ya da fareyi aktif hücrenin sağ çizgisine getirip (aşağıdaki görüntüdeki gibi) çift tıklamanız yeterli olacaktır.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...