MENELAUS Teoremi

MENELAUS Teoremi isimli dosyada, Geometri Üçgen konuları kapsamında, aşağıdaki açıklamalarını göreceğiniz oldukça faydalanacağınız bir dosya bulacaksınız.

Burada Uygulama, A Köşesi için yapıldı. Diğer köşeler için de geçerli olup, uyarlanabilir.

1 - A iç Açısının İç Bölgesinde bir Nokta P alınır
(P Noktasının özelliği, Üçgenin köşeleriyle P Noktasını birleştiren doğruların Üçgenin kenarlarını kesmesidir)
2 - Üçgenin B ve C köşelerinden ve P Noktasından geçen doğrular çizilerek, kenarları ya da uzantılarını kesen Pb ve Pc noktaları bulunur.
3 - Pb veya Pc den başlayarak , tüm köşelerden geçecek ve tekrar başlangıç noktasına geri dönecek şekilde döngü yapılarak
Uzunluklar arasında aşağıdaki bağıntı vardır.

Döngüler :
1. Döngü : Pc - P - C - Pb - A - B - Pc

image-20201113225930-2.png

2 . Döngü : Pb - P - B - Pc - A - C - Pb

image-20201113225915-1.png

image-20201113225944-3.png

H Sayfasında ise ilgili hesaplamalar bulunmaktadır.

image-20201113230005-4.png

Etiketler

#MENELAUS Teoremi
Sayın ziyaretçi,

MENELAUS Teoremi isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

MENELAUS Teoremi isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de=C3*D8 hücresi göreceli bir başvuru türüdür. Yani bu formülü 2 hücre aşağıya kopyaladığınız formülünüz =C5*D10 halini alır. Excel'deki kullanılan Göreceli başvuruları Mutlak başvuru haline getirmek için $ işaretini kullanırız. Eğer başvurunuzu Mutlak (Sabit diye bilinir) başvuru haline getirmek isterseniz formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşunu kullanabilirsiniz. Formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşuna bir kez basarsanız hücre sabitlenir. Sonraki F4 tuşuna basmaya devam ettiğiniz zaman satırın veya sütun kısmının da sabitlendiğini görürsünüz.
Bir kez F4'e basın $A$10
2.Kez basınca A$10
3.Kez basınca $A10
4.Kez basınca A10
Yükleniyor...