Listede Varsa Tik Yoksa Çarpı Atma

Listede Varsa Tik Yoksa Çarpı Atma isimli dosya, bir listeden var yok kontrolü yaparak tik ya da çarpı işareti koymayı öğretmektedir.

Listede Varsa Tik Yoksa Çarpı Atma

Listede Var Yok Kontrolü Sağlama

Verilerinizi bir listeden kontrol sağlayıp, olanların başına tik, olmayanların ise başına çarpı işareti atmannız gerekebilir. Bu tür bir ihtiyaç olması durumunda, üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz dosyamızı kolayca kullanabilirsiniz.

Verilerin olduğu B sütununda font adı Wingdings olarak seçilmiştir.

Listede Varsa Tik Yoksa Çarpı Atma - Excel Özellikleri:

EĞERSAY EĞER

Etiketler

#Listede Varsa Tik Yoksa Çarpı Atma
Sayın ziyaretçi,

Listede Varsa Tik Yoksa Çarpı Atma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Listede Varsa Tik Yoksa Çarpı Atma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

=EĞER($C3=$E3;"√";"X")

=EĞER($C3=$E3;"X";"√")


Bu formüller ile iki veriyi karşılaştırmak için kullanabilirsiniz ama bu dosyada işe yaramaz.Excel'de=C3*D8 hücresi göreceli bir başvuru türüdür. Yani bu formülü 2 hücre aşağıya kopyaladığınız formülünüz =C5*D10 halini alır. Excel'deki kullanılan Göreceli başvuruları Mutlak başvuru haline getirmek için $ işaretini kullanırız. Eğer başvurunuzu Mutlak (Sabit diye bilinir) başvuru haline getirmek isterseniz formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşunu kullanabilirsiniz. Formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşuna bir kez basarsanız hücre sabitlenir. Sonraki F4 tuşuna basmaya devam ettiğiniz zaman satırın veya sütun kısmının da sabitlendiğini görürsünüz.
Bir kez F4'e basın $A$10
2.Kez basınca A$10
3.Kez basınca $A10
4.Kez basınca A10
Yükleniyor...