Yerinekoy Formülünde Büyük Küçük Harf Ayrımı

Çözüldü Yerinekoy Formülünde Büyük Küçük Harf Ayrımı

burcudere

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, yerine koy formülü ile silinmesini istediğim kelimeyi yazıyorum fakat aynı kelimenin büyük harfli hali varsa onu silmiyor. Örneğin =Yerinekoy(A1,"Bedava","") yazıyorum. Bedava yazanı siliyor fakat bedava yada BEDAVA yazanı silmiyor.

Ekli dosyalar

• 1648496937966.webp
    1648496937966.webp
    14 KB · Görüntüleme: 4
Merhabalar,
Sn. @cakarem in dediği gibi silmez bu durumda A1 deki hücredeki kelimeleri büyükharf küçükharf yazım.düzeni gibi formüllere tabi tutmaktır. Aradığınız Bedava kelimesi yazım.düzeni formülüne uygun olduğu için formülünüzü böyle yaparsanız hepsini siler.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Merhaba, yerine koy formülü ile silinmesini istediğim kelimeyi yazıyorum fakat aynı kelimenin büyük harfli hali varsa onu silmiyor. Örneğin =Yerinekoy(A1,"Bedava","") yazıyorum. Bedava yazanı siliyor fakat bedava yada BEDAVA yazanı silmiyor.
Merhaba,
Yazım.düzeni küçük büyük formullerınden destek alabilirsiniz. örn yerinekoy formulunde =Yerinekoy(A1,"Bedava","") a1 i kodunuza göre Yazım.düzeni küçük büyük formullerınden birinin içine alın istediğiniz kelimeyi istediğiniz şekle çevirin sonrasında yazım düzeni ile olması gereken şekle çevirebilirsiniz.