O

Soru Verinin Dogrulama Ve Cokeger Kulanım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onuralp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onuralp

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba arkdaşlar burda yapılmak istenen şeyler kolileri boyutlarına göre gelmesi gerkenı ayarlanması ve ve ayarlana verini farklı yerde yada farklı sütunda cıkış giriş saatlerini bir gündan az olucak sekilde ayarlanılması.. arkdaşlar ben yapmaya calışırken baya kafam karıştı bunu

Ekli dosyalar

Sorunuzu üstünkörü yazmışsınız, cümlelerinizde hatalar var, ne yapmak istediğiniz pek anlaşılır değil. Daha ayrıntılı ve anlaşılır şekilde yazmaya çalışın.

excel dosyanın içer sinde soruyla ilgili bilgiler bulunmakta
Sayın @onuralp ,
Dosya içerisine baktım, diğer arkadaşları bilmiyorum ama ben anlayamadım.
Mesela G sütununa hangi koli olması gerektiği gelecek demişsiniz. Bu bilgi zaten B sütununda var. Yani G2=B2 yazsanız çözüme ulaşacaksınız.
Çözüm bu değilse ya örnek dosyanızda veya da anlatımda bir eksik/hata olduğunu düşünüyorum.

örenk2:burda ise olamsı gerken koli kontur edilerek tarih ve saat arsında sadece 1 gün olanlara olumlu olmıyanlar ise geçersiz yazması…
demişsiniz.
Bunu da nasıl olması gerekiyorsa dosyanızda sonuçları formülsüz yani elle yazarak nedenini açıklarsanız bizler de istediğinizi daha iyi anlayabiliriz.
Bir de mesela E1 veri tablosunda var, koli tip ebatlar listesinde yok. Bu tür uyuşmayan, eksik bilgiler de durumu anlamamızı oldukça zorlaştırıyor.