V

Soru Userfom Listbox Seç Sil Sırala Hatası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan VolkanCan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

VolkanCan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, EK dosya sayfasında tabloda buton ile Form üzerinde Listbox kutusundan ara+bul+seç işlemi yapılmaktadır. Aynı zamanda, listbox tan Seç ve SİL işlemi için makro kodu ekledim ama yaptığım hata ayrı, hatanın nedeni ve niçini konusunda hatanın neden kaynaklandığını bilmediğim için düzeltemedim, Lütfen.., dosya üzerinden hatayı düzeltmek için yardımcı olur musunuz ? Velhasıl, Form üzerinde, Liste kutusundan butonla sil işlemi için yardımcı olursanız memnun olurum.

Ekli dosyalar

Merhaba, EK dosya sayfasında tabloda buton ile Form üzerinde Listbox kutusundan ara+bul+seç işlemi yapılmaktadır. Aynı zamanda, listbox tan Seç ve SİL işlemi için makro kodu ekledim ama yaptığım hata ayrı, hatanın nedeni ve niçini konusunda hatanın neden kaynaklandığını bilmediğim için düzeltemedim, Lütfen.., dosya üzerinden hatayı düzeltmek için yardımcı olur musunuz ? Velhasıl, Form üzerinde, Liste kutusundan butonla sil işlemi için yardımcı olursanız memnun olurum.
Dosyanızın makro kısmı şifreli

Kodlar oldukça karıştırılmış görünüyor.
Sıfıdan kodlamak belki daha iyi ama, keşke forumda benzer konuardaki örnek belgelerden birinin ekindeki
Userformu kullansaymışsınız.
Tarih araması için 1 adet metin kutusu olduğuna göre EŞİTTİR diye arama yapılsın istiyor olmalısınız.
Bakacağız artık.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın @VolkanCan

Ekteki belgeyi bir deneyin bakalım. İstediğiniz bu mudur?
Veri alanında formül kullanacaksanız, öncelikle bu formüllerin HATA vermemesini sağlamalısınız.
Neticede C ve D sütununda İÇERİR şeklinde arama yapılacağı için, sonucu HATA olan formül olmamalıdır.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: NRB
Sayın @VolkanCan

Ekteki belgeyi bir deneyin bakalım. İstediğiniz bu mudur?
Veri alanında formül kullanacaksanız, öncelikle bu formüllerin HATA vermemesini sağlamalısınız.
Neticede C ve D sütununda İÇERİR şeklinde arama yapılacağı için, sonucu HATA olan formül olmamalıdır.
Hocam, sizin yapıpta, olmayacak şey yok, sorun bizim yapamamız ama elinize sağlık, sizin yaptığınız saat gibi çalışıyor, şimdi, acizane sizin yaptığınızı benim sayfaya uyarlamam, eğer uyarlayamazsam, sormak zul verse de, orjinal dosyayı eklesem yardımcı olur musunuz hocam ? :oops: