J

Çözüldü User form resim vb veri girişi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan jerfinby
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

jerfinby

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamlar sevgili üstatlarım;
Sizden ricam bu Excel ortam kitapçığını düzenlememe yardım etmeniz gerekir.
Ben bu exceli internetten indirdim.
Resim yolu sekmesine: buton ekle ve tex kutusuna seçeceğim resim yolunu Eklemek ve o resmi boş kutucuğa resmi yerleştirmek.
oraya bir kaç resmi seçmek ve aşağıdaki gibi Eklemek
"C: \ Kullanıcılar \ admin \ Resimler \ Film Rulosu"; "C: \ Kullanıcılar \ admin \ Resimler"; ...... gibi

ayrıca bölümünde bölümde kategori ismi içindeki kelimeleri de ararsa sevinirim.
Son olarak ürün kodu ile değil 1 arasında kutucuğa mutlaka veri girmek gerekiyor.
onun kutucuğa veri girmek zorunda kalmayayım. ve Tahmini Gelir kutucuğu sadece rakam girmek zorunluluğu kaldırılırsa sevinirim.

https://s5.***/server3/i08uuh/vba_u...sm&3176589

ibb.co
Ads-z
bu adım çalışıyorum
indirdiğim orjinal site
merkez-ihayat.blogspot.com

Ekli dosyalar

Sayın @jerfinby .

Cümlelerinizi anlamakta güçlük çekiyorum.

ALT+F11 tuşlarına basarak VBA ekranını açın ve üstteki VIEW menüsünden PROPERTIES seçeneğini seçin,
ardından da üzerinde işlem yapılacak TextBox/Label/CommandButton gibi hangi nesneyse onu seçtiğinizde,
sol tarafta yer alan PROPERTIES kısmında en üstte göreceğiniz NESNE ADlarını belirterek isteklerinizi TEK TEK,
nesne adı belirterek iletin.

Örneğin "TextBox3'e şunu yazıp CommandButton2'ye tıkladığımda şunun olmasını istiyorum" gibi isteğinizi net ifade edin.
Hazır/çalışır durumda olan ve gerek tasarımını ve gerekse de kendi yazmadığımız kodlamaların içinde kaybolmak yerine
neye odaklanılacağını net ortaya koyun.

Ayrıca unutmamanız gereken bir husus da; hazır bir kodlar bütününde değişikllik/düzenleme yapılmasının,
sıfırdan kodlama yapmaktan daha sıkıntılı olabileceğini unutmayın. Zira önerilecek bir kod değişikliğinin/eklemesinin diğer kodlara etkisini bilemeyebiliriz. Zira kodlamayı en baştan yapan taraf değiliz neticede.

Umarım açılış mesjındaki gibi bir açıklama yazmazsınız. Çünkü açılış mesajınızdan hiçbir şey anlaşılmıyor.

Sayın @jerfinby .

Cümlelerinizi anlamakta güçlük çekiyorum.

ALT+F11 tuşlarına basarak VBA ekranını açın ve üstteki VIEW menüsünden PROPERTIES seçeneğini seçin,
ardından da üzerinde işlem yapılacak TextBox/Label/CommandButton gibi hangi nesneyse onu seçtiğinizde,
sol tarafta yer alan PROPERTIES kısmında en üstte göreceğiniz NESNE ADlarını belirterek isteklerinizi TEK TEK,
nesne adı belirterek iletin.

Örneğin "TextBox3'e şunu yazıp CommandButton2'ye tıkladığımda şunun olmasını istiyorum" gibi isteğinizi net ifade edin.
Hazır/çalışır durumda olan ve gerek tasarımını ve gerekse de kendi yazmadığımız kodlamaların içinde kaybolmak yerine
neye odaklanılacağını net ortaya koyun.

Ayrıca unutmamanız gereken bir husus da; hazır bir kodlar bütününde değişikllik/düzenleme yapılmasının,
sıfırdan kodlama yapmaktan daha sıkıntılı olabileceğini unutmayın. Zira önerilecek bir kod değişikliğinin/eklemesinin diğer kodlara etkisini bilemeyebiliriz. Zira kodlamayı en baştan yapan taraf değiliz neticede.

Umarım açılış mesjındaki gibi bir açıklama yazmazsınız. Çünkü açılış mesajınızdan hiçbir şey anlaşılmıyor.
açıklamanız için teşekkürler dediğiniz gibi yapacağım