Çözüldü Ürünlerin Sevk Stok Sayısını Bulma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratsahin025

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Öncelikle iyi günler diliyorum.Bir dosya üzerinde çalışıyorum.Ciddi olarak desteğe ihtiyacım var.İşin içinden çıkamıyorum.Bir şeyleerde yaptım ama başarılı olamadım.Nasıl yapabilirim diye yol gösterecek veya yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
Dosya ve açıklama ektedir

Ekli dosyalar

@muratsahin025
Ben de boşuna uğraşıyorum.
Son belgeye bir baktım ki; her şey değişmiş,
ihtiyaç rakamları verilmiş/hazır, depo adeti 1 değil 3, belge yapısı değişmiş vs.

Kafanızdaki çözüme ulaşmak için,
basitleştirerek aşama aşama çözüme ulaşmayı planladığınız anlaşılıyor.
Niyet/düşünce belki iyi ama, belge yapısı dahi sabit kalmıyor.
Bu durumda da gerek formül, gerekse de VBA kodlaması için önceki aşamalarda harcanan emek her zaman ÇÖP oluyor.
Bunu sonucunda da çözüm için emek harcanmalı mı harcanmamalı mı gibi tereddüt oluşuyor.
Örneğin, sorunuzun sondan önceki (tek depo/5 şube) hali için kodlamayı kabaca tamamlamıştım,
son düzeltmelere gerek kalmadığı anlaşılıyor (boşa emek/zaman).

RİCAMDIR: Sorularınızı, gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen kopyası üzerinden sorun.
Birden fazla işlem/formül/kodlama gerektiği düşüncesinde iseniz, en temel (sonraki aşamaları etkileyecek) aşamadan başlayarak
işlem türü bazlı olacak şekilde ayrı ayrı konular açın. Açılacak her yeni konuda, aynı örnek belge üzerinden olacak şekilde ve bir önceki aşamada ulaşılan çözümü belgeye uyguladıktan sonra bu haliyle bir sonraki aşamadaki soru için yeni konu açın.

48 yaş yaşlı ise, ben ölmüşüm de haberim yok demektir.

Benim düşüncem;
aşağıdaki görselde olduğu gibi, işlemi KTF koduna bağlanmış, K4 hücresine uygulanıp aşağı doğru kopyalanarak kullanılacak
KTF FORMÜLÜ ile gerçekleştirmek idi.

Şubelerin başlangıçtaki stok miktarları ile depo veya başka bir şubeden bu şubeye sevkiyat varsa
nereden ve ne miktarda olduğunu ve sonuçta oluşacak nihai stok miktarlarını yazdırmak şeklindeydi.
İşlem KTF FORMÜLÜ ile yapıldığından, veri alanında yapılacak değişikler anında sağdaki sonuç alanına yansıyacaktır.

1715983032961.webp

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...