Toplamları Bulma

Çözüldü Toplamları Bulma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan barkin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

barkin

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Resimde örneğin Ali 1'e ait aynı satır başlıklı toplamları ayrı bir yerde toplatmak istiyorum.
C ile M sütunu, D ile N sütunu gibi..
Ekli dosyayı görüntüle 3244

Ekli dosyalar

• 1579716288638.webp
    1579716288638.webp
    28.6 KB · Görüntüleme: 56
Sayın @Barkın,
Sorunuzun çözümü kolay fakat gerek formülü yerleştireceğiniz hücrenin yerinin önemi, gerek tarafımızca veri dosyası oluşturmadaki zaman kaybını önlemek açısından lütfen örnek dosya ekleyiniz.

Yoksa oraya değil şu hücreye, şu sayfaya gibi sorularla geri dönersiniz. Veya verdiğimiz çözümü kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

Mesela;
Aynı tablonun, aynı sayfada AA1"den itibaren başladığını varsayarsak, yani isimler AB4"ten itibaren başlamış olursa;
Aşağıdaki formülü AC5 hücresine yapıştırıp sağa ve aşağı doğru çoğaltınız.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Veya daha basit bir alternatif;
Kod:
(1 satır)

Merhaba, Sayın @Barkın .

Eklediğiniz örnek belgeye göre; İCMAL isimli sayfada E5 hücresine uygulayıp sağa ve aşağı doğru kopyalayın.
Formül, Prime Esas...., Malulluk..., Yaşlılık...., gibi sütunların her iki taraftaki sıralamalarının aynı olduğu varsayımına dayanıyor.

.
VBA:
(1 satır)

Sayın Ömer Baran ve Privet teşekkür ederim.
Yine de kısa bir formül olması açısından KTF ile yapılabilir mi?

Rica ederim.
Ama önerilen formülleri 1 seferliğine 1 hücreye yapıştırıp sürükleme yöntemiyle çoğaltabileceğiniz nedeniyle kısa formül için KTF isteme sebebinizi anlamadım.
Tablolarınızın satır, sütun sayısı ve tablo miktarı değişken mi?
Sabitse; KTF işinizi görecekse ekli dosyadaki şekilde ad tanımlama yöntemi de işinize yarar mı acaba?
İşinize yarayacaksa E5 hücresine =YUVARLA(ozel;2) yazıp sağa ve aşağı sürükleyip çoğaltarak kullanabilirsiniz.

Veya nasıl bir KTF istediğinizi, bunu nasıl kullanacağınızı açıklayabilirseniz MAKRO"da uzman üstadlarımız bir çözüm üretebilir diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

Tekrar merhaba.
Sayın @PriveT 'ın uyguladığı AD TANIMLAMASInda,
benim bir örceki cevabımda verdiğim formülü de kullanabilirsiniz.
Asıl önerim ise, DATA sayfasındaki birbirinden bağımsız tabloları, AD SOYADLARI B sütununda bir kez yazıp,
herbir kişiye ait diğer tablolara yazılacak verileri, B sütinundaki her bir kişi için kendi satırında yazmanız olacak.
Tablolarınızı buna göre düzenlerseniz;
KTF veya uzun formül de gerekmez,
Excel in yerleşik işlevleri kullanılarak daha kısa formüller de oluşturulabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...