S

Çözüldü Tarihe göre toplam alt satıra toplam alma

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar sayın hocalarım.
Ekli dosyada farklı tarihlerde bir ay boyunca harcama oluşuyor. Aynı tarihli ödeme tutarları alt satıra toplam olarak toplanacak. Ayrıca en son gün genel toplam alınacak yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba ,
Bence sorun örnek dosyanın yeterince açık olmaması.
"alt satıra toplam alınacak" çok genel bir tanım. Yapmak istediğiniz veri aralığında aynı tarihteki değerlerin kendi içinde toplanması ise başka bir tablo oluşturup, tarihleri sıralayarak ETOPLA işlevini kullanmanız yeterli olacaktır.
Daha farklı bir isteğiniz var ise dosyayı daha açıklayıcı şekilde düzenleyip, örneklendirmeniz iyi olur.
İyi çalışmalar , kolay gelsin.
Hayırlı akşamlar sayın hocalarım. Bu konu biraz karıştığı için kapatmak istiyorum. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum.
Merhaba ,
"alt satıra toplam alınacak" çok genel bir tanım. Yapmak istediğiniz veri aralığında aynı tarihteki değerlerin kendi içinde toplanması ise başka bir tablo oluşturup, tarihleri sıralayarak ETOPLA işlevini kullanmanız yeterli olacaktır.
Daha farklı bir isteğiniz var ise dosyayı daha açıklayıcı şekilde düzenleyip, örneklendirmeniz iyi olur.

Merhaba ,
Hayırlı akşamlar sayın hocalarım. Bu konu biraz karıştığı için kapatmak istiyorum. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum.

Çözüm