A

Soru Sürekli Excel Vba Hatası Rowsource

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan aeak99
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aeak99

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İlgili hocalarım
Ben excel dosyasını gizlediğimde userform olarak programı kullanıyorum fakat 1 tıklamada çalışıyorsa program 2. ve diğer tıklamalarda sürekli
Run-time error '380':
Could not set the RowSource property. Invalid property value.
hatası çıkıyor
debug diyorum

UfYakitDuzelt.Show diye üzerinde sarı ikazlı hatayı gösteriyor ama asıl hata sizlerinde bildiği gibi hata dediği yerler

CbListelemeYakit.RowSource = "Sabitler!B1:B3"
CbListelemePetrol.RowSource = "Sabitler!D1:D8"
CbListelemeIslemTuru.RowSource = "Sabitler!A1:A6"

ve

LbAracDetay.ColumnCount = 11
'---------------------------1--2---3-4--5--6--7--8--9--10-11
LbAracDetay.ColumnWidths = "60;60;50;100;60;40;65;60;70;160;20"

Dediğim gibi excel sayfası gizlendiğinde bu kodları hata olarak görüyor bunun çözümü varmı

Merhaba,
Bu hatayı aldığınızda ikinci bir excel dosyası açmış olabilir misiniz acaba?
Kodların başına ThisWorkbook.Activate satırını ekleyip dener misiniz?
evet sayın yönetici 2. excel sayfasından alıyorum bu seferde donuyor ömerbey

Ekli dosyalar

@aeak99 Merhaba, Dosyalarında istemiş olduğun yerleri revize ettim . kontrol edebilir misin. bir de ben geçici olarak sayfaları görünür yaptım çünkü işlem sıraları çıkmaza sokuyor. uygulama sayfalar gizli konumdayken yapıldı.

Ekli dosyalar

@aeak99 Merhaba, Dosyalarında istemiş olduğun yerleri revize ettim . kontrol edebilir misin. bir de ben geçici olarak sayfaları görünür yaptım çünkü işlem sıraları çıkmaza sokuyor. uygulama sayfalar gizli konumdayken yapıldı.
Saygıdeğer Burhan hocam Ev butonu çalışmıyor acaba müsaitseniz bi daha bakabilirmisiniz ana menü tuşu çalışmayınca X tuşundan çıkmaya çalışıyorum bu seferde program donuyor

Ekli dosyalar

• EVTUSU.webp
    EVTUSU.webp
    27.9 KB · Görüntüleme: 13
@aeak99 merhaba,
Genel olarak kodlarınız dosyanız revize edilmesi gerekiyor . Kodlarınızda işlem sırası yanlışlığı var bu sebebten dosyanız kilitleniyor . Açmış olduğunuz konu başlığı ile ilgili combobox sorunu gönderdiğim dosyada çözüldü bu verilen hata başka sebebten kaynaklanıyor . Dosyanıza yarın müsait olduğumda tekrardan bakacağım.

Konu başlığına göre sorunun çözüldüğünü anlıyorum.

Sn. @Burhan.cesur 'un belirttiği gibi RowSource sorunu çözülmüşse konuyu ÇÖZÜLDÜ olarak işaretleyip,
işlem türleri itibariyle belgenizdeki diğer sorun/ihtiyaçlar nelerse
ayrı ayrı konular açarak adım adım belgenizi olgunlaştırmayı denemelisiniz.

Sonradan eklenen not:
Sn. @aeak99 , bir'den fazla üyelik oluşturmanızın forum kurallarına aykırı olduğunu hatırlatayım.
Bu durumda; oluşturduğunuz tüm üyeliklerin yasaklanacağını belirtmek isterim.

.