T

Çözüldü Staj belgesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi seneler arkadaşlar. İzinli ve raporlu sürelerin staj belgesine birleştirilerek alınacak formüle ihtiyacım var. Örnek dosyayı gönderiyorum. Tüm bilgisayarlarda microsoft olmadığından makrolu program kullanamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Merhaba sayın Baran formül tamam elinize sağlık. Devamsızlıkla birlikte staj süresi 20 günü geçtiğinde eksik kaldığından O-P-Q sütunlarını çoğalttığımda örnek dosyadaki E22-E23 de görüldüğü üzere Çarşamba ve Perşembeye de tatil verdi. Bir yerde yanlış mı yaptım acaba.

Ekli dosyalar

Sayın @teyadih .
Sanırım formüllere arada elle müdahale etmişsiniz.
Formülleri üst taraftan (8inci satırdan) kopyalayarak aşağı doğru çoğaltın (hata yok) .
C sütununda gün adlarını da alabilmek için C8 hücresindeki formülü aşağıdakiyle değiştirin ve aşağı doğru kopyalayın.
.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Merhaba sayın Baran Denemek için devamsızlık başlama tarihlerini 04.12.2019, bitiş tarihini ise 16.12.2019 yapıp devamsızlık süresini 13 gün yaptım ve yardımcı alanları 150 ye kadar çoğaltıp belgedeki formülleri de ona göre güncelledim ancak O sütunundaki sıra no 7 de kaldığından 16 satır yerine sadece 7 satır veriyor

Unuttuğunuz bir şey var Sayın @teyadih .
İster sağ taraftaki yardımcı alan isterse de buradan hareketle oluşturulan soldaki alandaki tarihler,
M2 ve N2 hücrelerindeki Staj Başlama ve Staj Bitiş tarihlerine göre oluşacaktır.

Yani listenin ilk tarihinin M2, son tarihinin de N2'deki tarih,
sonuç tablosunda da O2-(J2-I2+1) kadar; 19-13+1=7 satır olması normal değil mi?

Yardımcı alandaki satır sayısının O2'deki staj süresi kadar olması yeterlidir, 150 satıra neden ulaşsın ki?
.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın Baran devamsızlık süresi kaç gün olursa olsun staj başlayış ile bitiş tarihi arasında 15 gün staj yapması gerekiyor. Birleştirilen satır ile birlikte 16 satırın dolu olması gerekiyor. 150 abartılı bir rakam olabilir ama bazen heyet raporu alıp 2 ay kadar devam etmeyenler oluyor veya askere gidenler olduğu için kafamda soru işareti olmaması açısından 150 ye kadar çoğaltım.
Sayın @teyadih .
Sanırım formüllere arada elle müdahale etmişsiniz.
Formülleri üst taraftan (8inci satırdan) kopyalayarak aşağı doğru çoğaltın (hata yok) .
C sütununda gün adlarını da alabilmek için C8 hücresindeki formülü aşağıdakiyle değiştirin ve aşağı doğru kopyalayın
Bir önceki gönderdiğiniz formülde sıkıntısız çalışıyor sayın Baran. Bu haliyle de yeterli benim için teşekkür ederim.

Sayın Baran daha öncede söylediğim gibi tüm bilgisayarlarda Microsoft yok. Microsoft ta düzgün çalışan program LibreOffice.6.2 de açtığımda ekli sayfadaki hatayı veriyor. Sizi de yoruyorum kusura bakmayın hatayı düzeltme şansımız olabilir mi?

Ekli dosyalar

• ekran görüntüsü.webp
    ekran görüntüsü.webp
    111.9 KB · Görüntüleme: 2
  • STAJJJJssss.xlsx
    STAJJJJssss.xlsx
    226.3 KB · Görüntüleme: 1
Sayın @teyadih ,
Son eklediğiniz belgede ben açtığımda bir sorun göremiyorum.
Eklediğiniz ekran görntüsünden görebildiğim kadarıyla, METNEÇEVİR(tarih hücresi;....) kısmıyla ilgili bir sorun var.

Bu mesaja eklediğim belgede METNEÇEVİR işlevi kullanılmadan bir çözüm uyguladım ve
ayrıca yardımcı alan ve soldaki tabloda yer alan formüllerde, güncellemeye ihtiyaç olmadan kullanabileceğiniz
değişiklikler yaptım (tek koşul; yardımcı alandaki satır sayısının, staj süresi + devamsızlık süresi toplamının 150'den büyük olmaması).

LibreOffice'de bu son belgeyi bir dener misiniz?

.

Merhaba sayın Baran ekli dosyayı LibreOffice.6.2 de açtığımda staj belgesinde ekli resimde görüldüğü üzere hata verdi bu sefer de

Ekli dosyalar

• ekran görüntüsü.webp
    ekran görüntüsü.webp
    169.9 KB · Görüntüleme: 7
LibreOffice kullanmadığım için nedenini bilemiyorum, denemeler yapıp hatanın kaynağını bulmaya çalışın derim ben.
Ya da LibreOffice kullanan forumdaşlarımız konuyu fark ederse fikrini beyah ederse sevinirim.

Bence; olayı parçalara ayırarak denemeler yapıp hatanın nedenini bulabilirsiniz.
Basit formüllerle =GÜN($M$2+satır($A1)), =AY($M$2+satır($A1)), =YIL($M$2+satır($A1)) ,
=TARİH(YIL($M$2+satır($A1));AY($M$2+satır($A1));GÜN($M$2+satır($A1))), =METNEÇEVİR(GÜN($M$2+satır($A1));"GG")
gibi denemeler yapabilirsiniz.
Bir de dikkat ettiyseniz son eklediğim belgede, sol taraftaki tabloda KAYDIR işlevi kullanılmış idi.
Önceki belgeden farklı yanı bu. OLmazsa sol taraftaki tabloda yer alan formülleri, belgenin bir önceki versiyonundaki
formül yapısını kullanarak da deneme yapın.
.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...