S

Çözüldü Seri Bağlantı Ekleme Yapmak İstiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Serhankarakoyun

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar
E-sheets Kullanıyorum. Excel içerisindeki 1. Sayfada Sıra noları sıraladığım bir sütün var aynı şekilde 2. sayfada da Sıra noları sıraladığım bir sütün var 1. sayfadaki sıra nolarından birisine (1.-2. veya 1250.) bastığımda 2. sayfadaki sıra no ya gitmesini istiyorum bunu bağlantı ekleyerek yapıyorum fakat aşşağıya doğru seri veri girişi yapamıyorum tek tek giriş yapmam gerekiyor nasıl toplu giriş yapabilirim.
Şimdiden Teşekkürler.

Linkde bulunan dosyada sayfa1'de ki köprü formülünü inceleyin dikkat etmeniz gereken tek şey "URL Adres kısmında yazan #gid= numarasına dikkat edin sadece"

E-Tablo Sayfalar Arası Seri Köprü Oluşturma <<<<Tıklayınız
Dosyayı İnceledim fakat formülü Kullanamadım(Tam Olarak Anlamamış Olabilirim) Benim 1. sayfada Seri no 5. satırdan başlıyor iken 2. sayfada 2. satırdan başlıyor. Yardım için tekrardan teşekkürler

merhaba ,
1.sayfa 5. satıra aynı formulü yapıştırın ve formüle mavi ile yazılan elemeyi yapıp deneyin lütfen.
ROW()-3;ROW()-4
1. sayda 5. satırdaki linke tıklayınca 2. sayfada 2. satırdaki veriye gitmesi gerekir. Kolay gelsin

Dosyayı İnceledim fakat formülü Kullanamadım(Tam Olarak Anlamamış Olabilirim) Benim 1. sayfada Seri no 5. satırdan başlıyor iken 2. sayfada 2. satırdan başlıyor. Yardım için tekrardan teşekkürler

Sayın @Ezelk açıklama yapmış, İlgili formülü kendinize göre revize ettiğinizde aşağı doğru sürüklemeniz yeterli olacaktır.
Örnek dosyadaki formülde yazan linki kendi dosyanızın adresi ile değiştirmeyi unutmayın.
Dosyanızın paylaşın gerekirse.

Sayın @Ezelk açıklama yapmış, İlgili formülü kendinize göre revize ettiğinizde aşağı doğru sürüklemeniz yeterli olacaktır.
Örnek dosyadaki formülde yazan linki kendi dosyanızın adresi ile değiştirmeyi unutmayın.
Dosyanızın paylaşın gerekirse.
Merhabalar.
Kendi Dosya adresim veya Url mi tam olarak nereden alacağım Dosya-Paylaş Bağlantıyı Kopyala Diyorum Fakat Benim kopyaladığım bağlantı yukarıda yardım için paylaşılan örnek dosya ile aynı değil edit? Kısmına kadar aynı daha sonra onda #gid=1148122287range=A Diye giderken Benim Kopyaladığım Kısımda usb=sharing diye gidiyor

Merhaba,
Dosyanızı PC den tarayıcıdan açtığınızda direk adres çubuğunda yazan adresi alabilirsiniz.
#gid= yazısından sonra yazan numara sayfa numarasıdır (bir nevi sayfa adıdır) bu numaradan sonrakini silip range=A1 eklemeniz yeterlidir.

xd16.webp

Ekli dosyalar

• xd16.webp
    xd16.webp
    32.6 KB · Görüntüleme: 0
Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...