Y

Çözüldü Sayfa Sayfa Mail Gönderme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yusufbas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yusufbas

Normal Üye
Arkadaşlar okulum için bir sınav analiz dosyası hazırlamaya çalışıyorum. öğrenci karnelerini tek bir sayfada oluşturdum ve bunları öğrencilere mail olarak ulaştırmak istiyorum. fakat her öğrenciye kendi karnesini göndermek istiyorum.
ekte gönderdiğim dosyadaki karneleri ayrı ayrı mail olarak gönderebilir miyim veya ayrı ayrı pdf olarak kaydedebilirmiyim.

Ekli dosyalar

Merhaba. foruma hoşgeldiniz Sayın @Yusufbas .

Başka excel belgelerine bağlantılar içerdiği için olsa gerek, eklediğiniz örnek belgedeki formül sonuçlarının çoğu HATAlı.
Varsa özel bilgileri temizleyerek (işlem için bu bilgiler gerekli ise, özel bilgilerin yerlerine, anlamlı-tutarlı veriler yazarak)
yeni bir örnek belge (bence veri kaynağı olan belgenin özel bilgi içermeyen ir kopyasını eklemenizdaha iyi) ekleyin isterseniz.

Ayrıca; her bir öğrenci için belgede ayra ayrı alan ayırmaya bile gerek kalmadan istediğiniz sonucu almanızı sağlayacak düzenlemeler yapılabilir gibi gördüğümü belirteyim.

.

açıkçası hiç excel bilgim yok bunların büyük kısmını ders dinleye dinleye yaptım. çoğu yaptığım şeyin muhtemelen daha kolay yolu vardır biraz uydurma oldu benim yaptığım. Tüm dosyayı büyük olduğu için yükleyemiyorum ama bahsedilen sayfa diye en sonda var yeni attığım dosyada

Ekli dosyalar

Herbir ders için sınav sonuç sayfası gerçekte (orijinal hali) böyle ayrı ayrı sayfalar mıdır,
tüm derselerin sonuçlarının tek sayfada olan hali HAM olarak mevcut mudur ya da edinebiliyor musunuz?

Öğrenci listesi sayfası B sütununda ne olacak, boş mudur, bir işlevi var mıdır?

Ders sayfalarındaki "Boş Bırakmak istiyorum." ibareleri orijinal veri kaynağından gelen hazır veri midir,
yoksa sonradan eklediğiniz bir şey midir?

.

Herbir ders için sınav sonuç sayfası gerçekte (orijinal hali) böyle ayrı ayrı sayfalar mıdır,
tüm derselerin sonuçlarının tek sayfada olan hali HAM olarak mevcut mudur ya da edinebiliyor musunuz?

Öğrenci listesi sayfası B sütununda ne olacak, boş mudur, bir işlevi var mıdır?

Ders sayfalarındaki "Boş Bırakmak istiyorum." ibareleri orijinal veri kaynağından gelen hazır veri midir,
yoksa sonradan eklediğiniz bir şey midir?

.
sınav sonucunda elimize ders ders orada gösterildiği şekilde veriler geçiyor elimize.
öğrenci listesi b stunu öğrenci sınıfları
"Boş bırakmak istiyorum." hazır veri

Eğitimcilerin önceliği daimidir.

Anladığım kadarıyla ders sayfalarının isimleri ve yapısı sabit.
Bir şey daha sorayım; cevap anahtarı sayfasının ismi ve biçimi (sayfa yapısı-satır/sütun yapısı, veri başyangıç satırı vs) de sabit midir?

.

Sayın @Yusufbas .
Mevcut dosyada (ham veri alanı değil tabii ki) bir miktar değişiklik yaptım.
Ekteki belgeyi denersiniz.

Sadece PDF (tek/toplu) oluşturma işlemi uyguladım.
OUTLOOK uygulaması bilgisayarımda kurulu olmadığından E-POSTA olayıyla ilgili olarak bir ekleme yapmadım.
E-POSTA konusunda forumun sağ üst kısmındaki ARA kısmını kullanarak arama yapıp, örnek kodlamalara/uygulamalara erişebilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

Sayın @Yusufbas .
Mevcut dosyada (ham veri alanı değil tabii ki) bir miktar değişiklik yaptım.
Ekteki belgeyi denersiniz.

Sadece PDF (tek/toplu) oluşturma işlemi uyguladım.
OUTLOOK uygulaması bilgisayarımda kurulu olmadığından E-POSTA olayıyla ilgili olarak bir ekleme yapmadım.
E-POSTA konusunda forumun sağ üst kısmındaki ARA kısmını kullanarak arama yapıp, örnek kodlamalara/uygulamalara erişebilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.
çok teşekkür ederim çok güzel olmuş ben akıl verirsiniz diye beklerken siz tamamen halletmişsiniz 800 öğrencimiz adına teşekkür ederim

Tekrar merhaba Sayın @Yusufbas .

PDF kısmına ilave olarak, e-posta gönderme işlemi için, eklediğim belgede,
alk kısımdan, "bahsedilen sayfa" isimli sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTLEyi seçtiğinizde göreceğiniz
TEK_PDF ve TOPLU_PDF makro kodlarını aşağıdakilerle değiştirmeniz yeterli olur.

İki kodda da, sonlara doğru .Display şeklindeki satırı .Send olarak değiştirirseniz e-posta gönderilir,
bu değişikliği yapmazsanız, gönderilecek e-posta, ek ve içeriğiyle beraber göndermeye hazır olarak ekrana gelir.

Deneyip, sonucunu iletirsiniz.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(45 satır)

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(42 satır)