E

Çözüldü Şarta göre otomatik sıralama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan emre67z
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emre67z

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Örnek dosyada'da belirtildiği üzere, dosyada karışık şekilde yer alan verileri öncelikle "Kısım" olarak sıralayıp,

Kısım içindeki her unvandaki personeli yüksekten düşüğe göre sıralanması sağlanabilir mi?
Sıralamadan sonra her unvandan sonra birer satır boşluk bırakılması gerekli. yaklaşık 2000 satırlık bir çalışma olduğu için makro ile ilerlemek istedim. Elimde bir örnek çalışma var. Çalışmada yüksekten düşüge sıralıyor ve renklendirme yapıyor ancak işime yaramıyor maalesef üzerinden ilerleyebilir veya farklı bir yol izleyebilirsiniz. Renklendirme istemiyorum

Teşekkür ederim yardımcı olan herkese, sağlıklı günler.

Ekli dosyalar

Çözüm
O halde kodu aşağıdakiyle değiştirin.

Kod F sütununda, son dolu satır ile 2'nci satır arasında
hiç boşluk yoksa (yani istediğiniz, aralık bırakarak sıralama yapılmamışsa) işlem yapar,
boşluk varsa (işlem daha önce yapılmış demektir) işlem yapmaz.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)
Boş bir module aşağıdaki kodu yapıştırın.
Sayfadaki düğmeye fareyle sağ tıklayıp MAKRO ATAyı seçin, açılan küçük ekranda verdiğim kodun adını seçerek işlemi tamamlayın.
Düğmeye tıkladığınızda işlem gerçekleşir.

CPP:
(10 satır)

.

Hocam çalışmayı başka sayfaya aktarmadan mevcut sayfasında gerçekleştirebilir miyiz? çalışmam 2000 satır ve 4 5 sayfada ayrı ayrı olduğu için mevcut sayfasında yapması yeterli olacaktır.

Ben anlatırken farklı ifade ettiğim için yanlış anlaşıldım sanırım. Teşekkür ederim çok işime yaradı

O halde kodu aşağıdakiyle değiştirin.

Kod F sütununda, son dolu satır ile 2'nci satır arasında
hiç boşluk yoksa (yani istediğiniz, aralık bırakarak sıralama yapılmamışsa) işlem yapar,
boşluk varsa (işlem daha önce yapılmış demektir) işlem yapmaz.

CPP:
(11 satır)

Çözüm