Şantiye Excel Takip Puantajı Yapmaya Çalışıyorum

Soru Şantiye Excel Takip Puantajı Yapmaya Çalışıyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tyrkerm
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tyrkerm

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
MERHABA

saygı değer yöneticilerim şimdi sormak istedigim soru şu 2.resimdeki yerde a şahısı yazdıgımda 1 resimdeki kısma otomatik ismini nasıl getirebilirim

mesela ahmet şahıslı kişinin puantajını tuttugumda ocak ayında çalışmış ama şubatta yok ama 1.ci resimde otomatik olarak o şahısın bilgilerini getirmesini istesem nasıl yapabilirim umarım anlatabilmişimdir kusuruma bakmayın

Ekli dosyalar

• Mesai..xlsx
    Mesai..xlsx
    523.3 KB · Görüntüleme: 4
  • 1.webp
    1.webp
    23.4 KB · Görüntüleme: 11
  • 2.webp
    2.webp
    34.5 KB · Görüntüleme: 12
Sn. @tyrkerm

Örnek belgenizde hiç dolu veri yok.
Birkaç ay sayfasında, üçer-beşer satırlık mümkün olduğunca gerçeğe yakın dolu veri olmasını sağlayın.
Bu ay sayfalarındaki bazı isimlerin aynı personele ait olmasını, bazı personel bilgilerinin ise sadece 1 ayda olmasını sağlayın.

Ardından da bu verilere göre, 12 aylık listede olması gereken sonucu elle yazarak doldurup örneklendirin.
Buna göre hazırlanmış yeni bir örnek belgeyi foruma eklerseniz daha hızlı sonuca ulaşırsınız.

Sayın @tyrkerm ,

Anladığım kadarıyla veri doğrulamaya gerek yok.

Sayfalarda B sütunundaki veri doğrulamalar kaldırılıp, Ocak ayı B6 hücresindeki formül her AY sayfasının B6 hücresine yapıştırılıp sola ve aşağı doğru sürükleyerek B6:D29 hücrelerine uygulanması gerekiyor. Sayfalara ilgili ay çalışan personelin adı soyadı, işe giriş-çıkış tarihleri otomatik gelecek. Ben örnek olarak Ocak-Mayıs arasına uyguladım.
Ve yine her AY sayfasının AN6:AO29 hücresini yardımcı kolon olarak kullanıldı.

Örnek dosyayı inceleyiniz.

Eğer istediğiniz bu değilse daha anlaşılır olması için Sayın @Ömer BARAN üstadımın dediği gibi örnek bir dosya paylaşınız. Yoksa her zaman sizlerin adına örnek dosya hazırlamaya vaktimiz olmayabilir. Ve cevap alamayabilirsiniz.

Ekli dosyalar