H

Çözüldü Saniye değerini arttırmak için formül

hasyakut

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, 1,10,37 genel hücre biçimli bu dakika,saniye ve salise değerinde, saniye olan "10" sayısını +1 arttırmak istiyorum. Nasıl bir formül uygulayabilirim?

Merhaba, 1,10,37 genel hücre biçimli bu dakika,saniye ve salise değerinde, saniye olan "10" sayısını +1 arttırmak istiyorum. Nasıl bir formül uygulayabilirim?
Sayın @hasyakut ,
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.
Soru sorarken örnek bir dosya eklemeniz çözüme daha çabuk ulaşmamızı sağlar ve gereksiz zaman ve emek sarfını önler.
Ayrıca sorunuzu doğru bölüm altına açmaya çalışın lütfen. (Olması gereken yere taşındı.)

İstediğiniz tam olarak nedir bilmiyorum.
Örnek bir dosya hazırlayıp ekledim.
B1 hücresindeki formülü aşağı dürükledikçe 1 saniye eklenecek.
Kontol ediniz.

Ekli dosyalar

Üstad merhaba;

Gönderdiğiniz tabloda zaman formatını saat/dakika/saniye olarak değerlendirdiniz.
Ancak ekteki tablodaki gibi dakika/saniye/salise olarak değerlendirebilir miyiz? Sadece saniye +1 artması gerekir. Salise 60'ı geçtiğinde saniyeyi +2 arttırıyor. Bu da istediğim sonuç değil :(

Ekli dosyalar

Üstad merhaba;

Gönderdiğiniz tabloda zaman formatını saat/dakika/saniye olarak değerlendirdiniz.
Ancak ekteki tablodaki gibi dakika/saniye/salise olarak değerlendirebilir miyiz? Sadece saniye +1 artması gerekir. Salise 60'ı geçtiğinde saniyeyi +2 arttırıyor. Bu da istediğim sonuç değil :(
:( Evet saat,dakika,saniye olarak çözüm vermişim.