T

Çözüldü Saatli formatta olan tarihi düzeltme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. CSV (virgülle ayrılmış) formatında çektiğim ekli dosyada 2021-06-07 00:00:00.0 formatında olan tarihi formülle 07.06.2021 olarak alabilir miyiz? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Merhaba arkadaşlar. CSV (virgülle ayrılmış) formatında çektiğim ekli dosyada 2021-06-07 00:00:00.0 formatında olan tarihi formülle 07.06.2021 olarak alabilir miyiz? Teşekkür ederim.
Merhaba,
Direk hücre biçimlendirme ayarlarından yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Merhaba sayın PriveT sütundaki 00:00:00.0 kısmı CtrlF ile yok ettiğimde veriyor. Ancak bilgileri başka bir sayfaya alacağım için müdahale etmeden formülle 00:00:00.0 kısmını yok ederek alabilir miyiz?

Merhaba. Yine eksik bilgi verdim sanırım. Kusura bakmayın. Formül kullanarak yaptığım ekli kesinleşen dosyasını inceleyebilir misiniz? Ne istediğimi daha iyi anlattım sanırım.

Ekli dosyalar

YERİNEKOY işlevi bir METİN işlevi ve doğal olarak sonucu da METİN. TARİH ise bir SAYI biçimi.
YERİNEKOY işlevini kullancaksanız --YERİNEKOY şeklinde, sol başına ÇİFT TİRE eklersiniz. Ben TAMSAYI işlevini tercih ettim.

O halde formülü aşağıdaki şekilde düzenleyerek sonuç alınabilir.

-- Formüldeki YOL bilgisini kendi belgenizin konumuna göre düzeltirsiniz.
-- Formülün sonundaki 5 sayısı kaçıncı sütundaki verinin alınmak istenildiğini gösteriyor.
-- Diğer sütunlardaki formülleri de bu formüle göre güncelleyip 5 sayısını da sütun numaralarına göre değiştirirsiniz.
Tabi zaten sonucun METİN olacağı sütunlar için TAMSAYI işlevine de, YERİNEKOY işlevine de gerek yok,
sadece EĞERHATA(İNDİS(....);"") yeterlidir.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Merhaba sayın Baran teşekkür ederim elinize sağlık. Formülü kendi belgeme uyarlayarak uyguladım ama sonuç alamadım. Nerede hata yapıyorum acaba? Rica etsem örnek dosyaya işleyip gönderebilir misiniz?

Önceki cevapta verdiğim formülü güncelledim.
Formülde yer alan YOL bilgisini kendi belgenize göre düzenlersiniz. TEK TIRNAK işaretlerine dikkat.

'C:\Users\admin\Downloads\[KESİNLEŞEN İZİNLER sorgu ekranı.csv]KESİNLEŞEN İZİNLER sorgu ekranı'!

.