horcrux

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

2 çalışana görev listesindeki orana göre ( DATA (A3:D43)) hakkaniyetli (%50) görev paylaştırmak istiyorum. Yardımlarınızı rica ederim
sonuçlar h5 veya ı5 itibariyle a sütundaki verilerin ( firmaların) random olarak gelmesini istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

1684319548800.webp

Ekli dosyalar

Olması gereken sonuçlara dair hiç örnekleme yapmamışsınız.

Olması gereken sonuçların her birine nasıl vardığınızı ayrı ayrı açıklayarak (karar verme yöntemi)
olması gereken sonuçları, olması gereken hücrelere elle yazıp örnek sonuçlar içeren yeni bir örnek belge paylaşmanız
sorunuzu daha anlaşılır kılar gibi görünüyor.

İŞLEM ADETİ, MEVCUT ve ORAN sütunlarının, bu karar verme işlemindeki işlevlerinin tam olarak anlaşılması yerinde olur.

Olması gereken sonuçlara dair hiç örnekleme yapmamışsınız.

Olması gereken sonuçların her birine nasıl vardığınızı ayrı ayrı açıklayarak (karar verme yöntemi)
olması gereken sonuçları, olması gereken hücrelere elle yazıp örnek sonuçlar içeren yeni bir örnek belge paylaşmanız
sorunuzu daha anlaşılır kılar gibi görünüyor.

İŞLEM ADETİ, MEVCUT ve ORAN sütunlarının, bu karar verme işlemindeki işlevlerinin tam olarak anlaşılması yerinde olur.
Tekrar merhaba yardım dosyasını güncelledim.
a:d data dosyasını ben hesaplayacağım,
buradaki verilere göre belirttiğim kritere göre ( L:N )
%50 - % 50 olarak paylaştıracağım.
k:26 satırında Örnek de belirttiğim gibi istiyorum.
Mümkünmüdür.
Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

1684327177716.webp

Ekli dosyalar

ne kadar adaletli oldu bilmiyorum ama belki bu yapı işini çözer . Vba kod ve 365 formülleri ile oluşturulan bir yapı . P ve Q sütunlarına göre işlem yapıyor. 1684369237160.png
Merhaba, değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler
bu datalar ile evet işimi görür fakat data değeri değiştiğinde hata veriyor.
d3 hücre değeri sürekli(günlük) değişecek değiştiğinde dağılım yapılamıyor. hata veriyor.

1684481696684.webp