H

Soru Otomatik Personel Listesi Düzenleme

hakankles

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
1000 kişilik bir personel listesinde, kişilerin görev yaptıklara göre personel listesi düzenlemem gerekiyor. Fakat görev yerleri sürekli değiştiğinden dolayı, listeden birim bilgisini değiştirdiğim kişinin, ekte göndermiş olduğum "birimlere göre" listesindeki birim satırının altına gelmesini istiyorum. ayrıca personellerin ünvanlarına göre "norm bilgisi" tablosununda doldurulması gerekiyor. Örneğin kaç memur varsa onun sayısının yazıldığı bir yer. makrolarla filan denedim ama başaramadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Yapılması gerekenleri aşağıda sıra ile belirttim.
1- "Tüm Personeller" listesindeki "görev yerine" göre, "birimlerine göre" listesinde görev yeri başlık olacak ve o birimlerde çalışanlar altında sıralanacak(bazı personeller iki yerde birden görev yapıyor. bu nedenle 2 yerde de gözükmesi ve açıklama kısmına "ek görev" yazılması lazım),
2- "Tüm Personeller" listesindeki "Açıklama" kısmında "ücretsiz izinde" yazıyorsa, "birimlerine göre" listesinde "ücretsiz izinde olanlar" başlığı altında sıralanacak,
3- "Tüm Personeller" listesindeki "Açıklama" kısmında "geçici görevli" yazıyorsa, "birimlerine göre" listesindeki sadece "geçici görevlendirilenler" başlığı altında sıralanacak,
4- "Tüm Personeller" listesindeki "Açıklama" kısmında "geçici görevle gelen" yazıyorsa, "birimlerine göre" listesinde "geçici görevle gelenler" başlığı altında sıralanacak ve görev yeri başlığı altında da gözükmesi lazım,

ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Ekli dosyalar