D

Çözüldü Okul Numaraları Sağlaması Yapma

darkdays33

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
@okutkan sayın hocam son bir dosyam kaldı lütfen zamanınız varsa buna da bakar mısjız rica etsem 🙏

Hocam A1 yazdığım her sayı A4 gelecek
şekilde ve A4 deki de bir altta gelmesini istiyorum yani A1 21 yazdım diyelim A4 21 olacak 121 de altta geçecek

Hocam burada ise mesela 21 yazdık ya alt alta olan sayılarıdan 21 den önce ve sonra hangi okul numaraları gelmiş burası önemli yani burada öncesi ve sonrası hangi sayılar gelmiş bunu yapabilir miyiz

Ekli dosyalar

Şuanki dosyanızda 121 yazan a4 hücresi var. Bu hücre ve alttaki hücrelerdeki sayı değerleri birer hücre aşağı kayacak ve a1 hücresine girdiğiniz sayı boş olan a4 hücresine mi yazılacak?

@okutkan sayın hocam şöyle her yazdığım sayı en başa gelecek şekilde bir altta kaymasını istiyorum. Ve A1 yazdıktan sonra entere basıyorum ya yazdığım sayı en başa gelecek şekilde alt alta gelecek oraya gelince yine imleç A1 kutusuna gelsin

@okutkan sayın hocam harika olmuş şimdi yanda sağlama yazan yer varya oraya da yine yapabilirsek buton şeklinde meseka a sütününda ki sayılarn içinde ben mesea en son 12 yaazdım daha önce 12 kaç defa atmış ve 12 önce ve sonraki sayıları getirebilir mi yani 3 defa 2 atmış diyelim ve öncesinde sonrasında da hangi sayılar varsa onlar gelsin sağına soluna hocam

Örnek dosyanıza göre;
Son sayı 21
-21-134
134-21-15
675-21-34
432-21-23
81-21-33
....
Bu şekilde tüm 21 lerin önceki ve sonraki hücrelerdeki değerleri mi listelemek istiyorsunuz?

Sayfa üzerine buton ekleyerek aşağıdaki kodu kullanın. A1 hücresi boş olursa ekleme işlemi yapmaz fakat A4 hücresindeki son girilen değere göre sağlama alanına liste oluşturur.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)