E

Soru Ödeme Vadelerinin Aşımındaki Gün Sayılarını Bulma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ERDINc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ERDINc

Normal Üye
okul ödemesi yapan bir veli ,iki çocuğu için

2017-18 dönemi için özel okulda tek çocuk okutuyor ve ödeme planı (D) na göre bankaya para yatırıyor (yeşil satırlar).
1.280 tl aylık taksitler * 5 ay = 6.400 borçlanmakta ve ödemeler yapmaktadır.

2018-19 dönemi çin özel okulda 2 çocuk birden okutuyor ve ödeme planı (D) na göre bankaya muhtelif tarihlerde paralar yatırıyor(yeşil satırlar)

SORUNUM ŞU : I SÜTÜNUNDAKİ VADE AŞIMI GÜN SAYISI , ödeme vadelerine göre ödemelerin geciken gün sayıları ve geciken günlerdeki TUTAR Tl (F sütunu)
6 gün bununla uğraştım ,olmadı.Siz üstadlardan yardım rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Merhaba, foruma hoşgeldiniz Sayın @ERDİNÇ .

Aşağıdaki kod işinizi görecektir.
Kod, mevcut tablonuzun sağında, J:L sütunlarında işlem yapar.

Sonuçta, her ödemenin ödeme tarihinden önceki en eski tarihli borca mahsup edileceği varsayılması gerekecektir.
-- J sütununda kalan tutarlar, tablodaki son ödeme tarihindeki bakiye borcun ne kadarının hangi taksitten kalan oduğunu,
-- L sütununda ise, ilgili taksite mahsup edilen ödeme tarihi ile bu taksitin tahakkuk tarihi arasındaki gün farklarını
tutarlarıyla birlekte ...... TL - gün // ....TL - gün gibi, parçalar halinde listeleyecektir.
-- Bu tür hesaplamalarda tarih farkı için TARİH - TARİH + 1 şeklinde işlem yapılması icap eder. Bu şekilde işlem yapılmasını isterseniz,
kodda iki yerde bulunan ......... - Cells(ss, 1) & " gün" kısımlarını ......... - Cells(ss, 1) + 1 & " gün" olarak düzeltirsiniz.
-- Kodu çalıştırmadan önce varsa J:L sütunlarındaki verilerinizi başka bir alana taşıyın.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(29 satır)

.