cndn20

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
merhaba,
öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bizler için muhteşem bir çözüm merkezi olmuşsunuz.
Mülakata katılan adayları ekteki dosya örneğinde olduğu gibi "liste" sayfasına kayıt ediyoruz. Ancak bazı adayları tekrar mülakata çağırıyoruz. Ekteki örnekte "tekrar davet edilenler" sayfasına, listede aynı ada sahip olan kişileri ve yandaki detaylarını alt alta sıralayabilecek bir çözüm arıyorum. Tüm uzmanlara şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla.

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba ,
Forumda zaman zaman sorulara alternatif çözüm olması için PowerQuery ile yapılan dosyalar ekliyorum. Sizin dosyanız da bu tür çözüm için uygun bir örnek. Kullanmayacak olsanız da böyle bir alternatifin olduğunu bilmek de ileride işe yarayabilir.
Power Query ile yapılan bu dosyada dikkat edilecek 2 nokta var :
- Veri kaynağı olan tablonuz TABLO biçimine çevrildi.
- Oluşturulan tablonun güncellenmesi için VERİ sekmesinden "tümünü yenile" yi tıklamak ya da dosya açılırken otomatik olarak yenileme seçeneğini ayarlamak gerekir.
Dediğim gibi örnek olması için ekliyorum. Eğer kullanmak isterseniz daha detaylı olarak açıklama yazmaya çalışırım. Veri tablonuzda ekleme / çıkartma yapıp "tümünü yenile" yaparak denemeler...
Merhaba,

Güzel sözleriniz için öncelikle teşekkürler.

İstediğiniz işlem için renklendirme yapmışsınız. Bunu "Koşullu Biçimlendirme" ile otomatik olarak yapabilirsiniz.
Bunun için, Koşullu Biçimlendirme'yi aşağıdaki gibi değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Koşullu Biçimlendirme

Formülü kopyalayabilmeniz için aşağıya yazıyorum.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Eğer D sütununda, "tekrar davet edilenler" sayfasından açıklamasını otomatik alsın isterseniz, aşağıdaki makro kodunu, sayfanın kod alanına yapıştırmanız yeterli olacaktır.
Kod:
(5 satır)
Revize ettiğim dosyanızı da ekliyorum.

Ekli dosyalar

Merhaba,
ilginiz ve hızlı dönüşünüz için çok teşekkür ederim, maaş döneminde olduğumuz için cevabınıza hemen bakamadım kusura bakmayın lütfen.

Revize ettiğiniz dosyayı indirdim. A sütununda herhangi bir hücreye tıkladığımda ekteki hata mesajlarını alıyorum.

Ayrıca ben yanlış anlatmış olabilirim;
esas data kayıtlarının olduğu sayfa ismi "liste". Bu "liste" adlı sayfadan "tekrar davet edilenler" sayfasına mükerrer kişileri ve yan sütundaki bilgilerini yazmasını rica ediyorum.
emeğiniz ve değerli vaktinizi için tekrar teşekkür ederim.
Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    69.8 KB · Görüntüleme: 1
  • 2.webp
    2.webp
    70.8 KB · Görüntüleme: 1
Merhaba,

Şu anda müsait değilim ama eklediğim dosya bende sorunsuz çalışmaktaydı.
Emin olmamakla birlikte, kullandığınız versiyondan kaynaklı olabilir.
Akşam fırsatım olursa tekrar bakacağım.

İyi çalışmalar,

Merhaba ,
Forumda zaman zaman sorulara alternatif çözüm olması için PowerQuery ile yapılan dosyalar ekliyorum. Sizin dosyanız da bu tür çözüm için uygun bir örnek. Kullanmayacak olsanız da böyle bir alternatifin olduğunu bilmek de ileride işe yarayabilir.
Power Query ile yapılan bu dosyada dikkat edilecek 2 nokta var :
- Veri kaynağı olan tablonuz TABLO biçimine çevrildi.
- Oluşturulan tablonun güncellenmesi için VERİ sekmesinden "tümünü yenile" yi tıklamak ya da dosya açılırken otomatik olarak yenileme seçeneğini ayarlamak gerekir.
Dediğim gibi örnek olması için ekliyorum. Eğer kullanmak isterseniz daha detaylı olarak açıklama yazmaya çalışırım. Veri tablonuzda ekleme / çıkartma yapıp "tümünü yenile" yaparak denemeler yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba,
çok teşekkür ederim. sizi epey uğraştırdım.🙏
sanırım excel 2013 64 bit kullandığım için sorun yaşıyorum. hata mesajını ekledim.

Affınıza sığınarak son kez şöyle özetleyeyim.
Ekteki excel dosyasında "liste" adındaki tek sayfada bulunan ve adı-soyadı mükerer olarak renklendirilen kişileri başka bir sayfada listelemek istiyorum. elimdeki işyeri bilgisayarı olduğu için bazı database yetkilerim de sınırlı.
Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    10.8 KB · Görüntüleme: 2
  • mülakat v1.xlsx
    mülakat v1.xlsx
    17.7 KB · Görüntüleme: 1
Dosyanız bende sorunsuzca çalışmaktadır.
Verdiğiniz hata mesajına dair fikrim yok ama mümkünatınız varsa, Excel versiyonunuzu üst seviyelere çıkarmanızı tavsiye ederim.
Ne yazık ki başka diyebileceğim bir husus yok.

Formülle çözüm için alternatif olsun.
Sayfa1 eklendi
A2 hücresine
Kod:
(1 satır)
formülünü yazın sağa ve aşağıya doğru kopyalayın.

Dosyanız ekte.

Ekli dosyalar

Son düzenleme: