S

Çözüldü Mükerrer kayıtları temizleme istiyorum

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba hayırlı sabahlar.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda butona bastığımda mükerrer kayıtları temizlemek istiyorum.

Kriter olarak sicili (B sütunu) ve izne ayrıldığı tarih (G sütunu) aynı ise mükerrer kaydın bir tanesini silmek istiyorum. (Koşullu biçimlendirme ile mükerrer kayıtları kırmızı renk yaptım ama bu benim işimi görmüyor, mükerrer kayıtların bir tanesini silmek istiyorum.)

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Bundan önceki örnek eksik oldu, yapmak istediğimi tekrar ekliyorum.

İzin programı yapmaya çalışıyorum, bir personeli izne çıkarıyoruz bilgileri arşive atıyor, personel daha sonra vazgeçip çıkacağı izni ya artırıyor yada azaltıyor, bu personele yine izin yazınca arşivde mükerrer kayıtlar oluyor.

Mükerrer kayıtlarda kriter sicile göre ve izne ayrıldığı tarih baz alarak en son eklenen kayıt kalsın önceki mükerrer kayıt silinsin istiyorum.

Bu işlemi makro kaydet ile yaptım ancak benim istediğim işlemin tersini yapıyor, yani önceki kayıtlar kalıyor, ben en son kayıtların kalmasını önceki kayıtların silinmesini istiyorum.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Merhaba @SilinenUye8231

Kodları boş bir MODULe yapıştırın.

Mevcut Excel sayfasının bir kopyasını alıp,
kodlardan birini sayfanın birinde, diğerini diğer sayfada bir deneyin bakalım.
Kodlar aktif sayfada işlem yapar.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(11 satır)
VBA:
(14 satır)

.

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık süper olmuş, ikinci kod tam istediğim gibi çalışıyor.

Kod içerisindeki aşağıdaki formül birden fazla varsa ilk olanı yanlış diyor, formülün içeriği aynı olmasına rağmen birisine doğru diğerine yanlış diyor.
Açıklayabilir misiniz?

Kod:
(1 satır)

Sayın Ömer Bey, konu aynı olduğu için tekrar konu açmak istemedim.

Ekte gönderdiğim excel dosyamın N8-N16 arasındaki bilgileri, Z1-Z11 arasına formülle düzenliyorum, Arşive aktar butonuna bastığımda sorunsuzca aktarıyor.
Yapmak istediğim Z1-Z11 arasındaki bilgilerden sicili ve izne ayrıldığı tarihi arşiv sayfasından mükerrer kayıt varsa uyarmasını ve evet dediğimde arşiv sayfasındakinin üzerine yazmasını istiyorum.

Örneğin 3333 sicil numaralı personel arşivde mevcut, bunu tekrar aktarmak istediğimde bana uyarı versin ve arşivdeki bilginin üzerine yazsın.

Başka bir programda kullanmış olduğum aşağıdaki kodu bu koda uygulamaya çalıştım ama yapamadım.
Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Kod:
(18 satır)

Ekli dosyalar

Sayın Ömer Bey günaydın, bilgisayar başına ancak geçebildim, kod tam istediğim gibi çalışıyor ellerinize sağlık süper olmuş.

ArşiveAktar butonuna bastığımda, ekrana gelen ilk mesaja evet diyorum, sonraki gelen mesaja hayır diyorum bilgileri aktarmıyor ama kodun en sonundaki mesaj olan Yazdırılmadan arşive aktarıldı bu mesaj ekrana geliyor, engellemeye çalıştım yapamadım.

Burası da olursa süper olacak.