B

Çözüldü Metin içindeki formül hakkında

bychilavert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Kullanmakta olduğum metin içerisinde bazı alanları farklı hücrelerden almak için formül kullanıyorum ama o kullandığım formüllerin yazı içinde "K" yaptığımız zaman koyu renkte oluyor onun gibi olmasını istiyorum. İnternette çok aradım ama bir çözüm bulamadım. Bunun bir çözümü var mı?

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Maalesef formül sonucunun kısmen farklı biçimlendirilmesi mümkün değil.
İşlem için makro kullanmak gerekir.
Tabi makro, formül sonucunu DEĞER olarak hücreye yazdıktan sonra biçimlendirecektir.
Siz makronun nasıl tetikleneceğine dair fikrinizi/isteğinizi yazın, gerisi zor değil.

Makro ile aşağıdaki şekilde bir çözüm oluşturdum. Sayfadaki buton ile metni hazır hale getirebilirsiniz.

Kod:
(36 satır)

Ekli dosyalar

Maalesef formül sonucunun kısmen farklı biçimlendirilmesi mümkün değil.
İşlem için makro kullanmak gerekir.
Tabi makro, formül sonucunu DEĞER olarak hücreye yazdıktan sonra biçimlendirecektir.
Siz makronun nasıl tetikleneceğine dair fikrinizi/isteğinizi yazın, gerisi zor değil.
Metin içerisindeki &C5& &C3& v.s. gibi alanlar KALIN belirgin olmasını istiyorum.

Sayın @okutkan şu anda çevrimiçi değil.
Benim cevabım da alternatif olsun.

Kodun en başındaki hedef hücre adresini istediğiniz gibi değiştirirsiniz (sanırım hedef hücreniz A21)
Önceki cevabımda da belirttiğim gibi formül sonucu parçalar halinde renklendirilemeyceğinden
makro çalıştırıldığında hücrede formül değil, ketin olarak formül sonucu yer alır (tabii ki istediğiniz biçimlendirme ile)

VBA:
(30 satır)

@ByChilavert

Şöyle bence daha iyi ve esnek kullanımlı oldu.
Kodun ilk satırında yer alan, hedef = "A21" ve kaynak = "C2:C6"
kısımlarını değiştirerek istediğiniz sayfada/alanda/boyutta alan için kullanılabilir.
Kodda sayfa adı belirtilmediği için, işlem AKTİF SAYFAda yapılır..

VBA:
(9 satır)

@ByChilavert

Şöyle bence daha iyi ve esnek kullanımlı oldu.
Kodun ilk satırında yer alan, hedef = "A21" ve kaynak = "C2:C6"
kısımlarını değiştirerek istediğiniz sayfada/alanda/boyutta alan için kullanılabilir.
Kodda sayfa adı belirtilmediği için, işlem AKTİF SAYFAda yapılır..

VBA:
(9 satır)
Ömer Hocam Bu daha kullanışlı oldu. Teşekkür Ederim.