M

Çözüldü makroya hücreden veri almak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhsar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba;ekte sunduğum çalışma kitabımın hbys isimli sayfasında istatistik verisi almaktayım.diğer çalışma kitaplarında ay ismine göre açılmış sayfalardan veri saydırarak istatistik çıkartıyorum.makro kaydet ile yapmış olduğum sayfa değişim isimli makro ile ay değiştiği zaman diğer ay için veri çekeceği sayfa ismini makroda değiştiriyorum.yapmak istediğim makroda ay isminin geçtiği yeri hbys isimli sayfanın v2--w2 hücrelerinden aldırmak,

örneğin;
Selection.Replace What:="eylül_2019", Replacement:="ekim_2019", LookAt:= satırdaki eylül_2019 u hbys sayfasındaki v2 hücresinden alması ekim_2019 u da w2 den alması
ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum:

giriş kullanıcı adı: muharrm şifre:1111
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(48 satır)

Ekli dosyalar

Merhaba.
Konu çözüme kavuşmuş ve Sayın @Selman sorunu halletmiş ancak bir konuda fikrimi belirtmek istedim (umarım yanılmıyoum).
Verilen cevapdaki ilgili kod satırında, değerleri False olan aşağıdaki kısım hiç yazılmadan da aynı sonuç alınmaz mıydı?
, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, ReplaceFormat:=False

Merhabalar..
Yardım dosyası bu parametrelerin her seferinde tekrar tekrar verilmesinin daha uygun olacağını söylüyor. Çünkü bu parametreler kaydediliyormuş ve eğer belirtilmezse bir önceki çağrılmasında ne değer verildiyse onu kullanıyormuş.

The settings for LookAt, SearchOrder, MatchCase, and MatchByte are saved each time you use this method. If you don’t specify values for these arguments the next time you call the method, the saved values are used. Setting these arguments changes the settings in the Find dialog box, and changing the settings in the Find dialog box changes the saved values that are used if you omit the arguments. To avoid problems, set these arguments explicitly each time you use this method.

Elle CTRL+H yapıldığında durum daha net anlaşılıyor.
ARAMA/DEĞİŞTİRME işlemi yapılmasa (işlem onaylanmasa) bile, seçenek işaretlendikten sonra
işlem iptal edilip tekrar CTRL+H yapıldığında seçeneklerin İŞARETLİ/İŞARETSİZ durumu bir önceki şekilde geliyor.
Açıkçası hiç dikkatimi çekmemişti, bu bilgi iyi oldu. (y)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...