F

Çözüldü Makro İle Koşula Bağlı Listeleme Yapmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fledermaus

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Ekte paylaşmış olduğum tabloda DATA sayfasında A2:B10 hücre aralığında girilen (aralık artabilir) datalara göre ve A27 hücresinde yazılan kritere istinaden B27 hücresinde, data sayfasında geçen B26 başlığındaki bilgileri listelemek için nasıl bir makro yazabiliriz ?

Bu listelemeyi B36 hücresine kadar yapabilmeliyim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Syg,

Ekli dosyalar

Hocam Tekrar Merhaba,

Vermiş olduğunuz kodları orijinal çalışma kitabıma uyguladım. Kodlarda revize edilmesi gereken sayfa adlarını da kendi çalışma kitabıma göre revize ettim.

Ancak ne yaptıysam kod çalışmıyor. Bir türlü nerede hata yaptığımı bulamadım açıkçası. Bir başka husus ise kodu kullanacağım ilk sayfayı aynı çalışma kitabı içerisinde farklı isim vermek suretiyle kayıt ederek çoğaltıp kullanabilmeliyim. Bu durumda her seferinde her çalışma sayfası için kodları düzeltmem mi gerekir ? Orijinal dosyam ekteki gibidir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Syg,

Ekli dosyalar

Konu başında, orijinaline yakın bir dosya paylaşmamanızdan dolayı, kodu kendi dosyanıza uygulayamamış olmanız benim benle ilgili bir sorun değil.
Pre-Flight Briefing sayfasında A27 hücresinden itibaren veri yazdığınızda, yan sayfadan veri çektiğini yani kodun çalıştığını gördüm. Sorun ne bilmiyorum.
set dt = sheets("data") değişkenini set dt = activesheet olarak değiştirirseniz aktif sayfada işlem yapabilirsiniz.
Konuyu kilitliyorum. Konuyla ilgili başka sorunuz olursa, yeni konu açarak yardım istersiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...