ycicek

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Sevgili Üstadlar, ekli belgede bir kura şablonu oluşturdum. Vba Kod konusunda yardıma ihtiyacım var. Dosya içerisinde detaylar yazıyor.
Elimde @OMER Bey 'e ait bir kod var ama kriter olarak düzenleyemedim.

D1 Başlangıç No ve D2 Bitiş No Olsun
Örnek 301KB, 301KU şeklinde
Bir kişi birden fazla yere atanamasın hem Asil hemde Yedek Olamasın
Performans puanı 0 ise Hiç Atanmasın
Performans Puanı 5'den aşağıya 1'dahil Önce 5 yetmediyse 4 oda yetmediyse 3 vs sırayla atama yapabilsin.
Önce KB-Komisyon Başkanını atama yapsın D sütununda Asil Kura Sonucuna
Sonra KU - Komisyon Üyesi yukarıdaki kriterlerle aynı yine D sütununda Asil Kura Sonucuna
E Sütununada atama yaptığı KB ve KU'nun Yedeklerini
YKB ve YKU seklinde kura çekmek istiyoruz. Yine yukarıdaki kriterlerle aynı

Yardımlarınız için şimdiden şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı günler.

Kod Aşağıdaki gibi;

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)

Ekli dosyalar

İsteğiniz karışık/zahmetli ve epey zaman ayrılmasını gereken bir kodlama yapılmasını içeriyor gibi görünüyor açıkçası.
Her neyse yine de en azından konunun netleşmesi bakımından birkaç şey sorayım.
-- Kaç adet komisyon (asil ve yedek) oluşturulması gerekiyor? D2-D1+1 adet mi?
-- Bir komisyon için 1 başkan gerekir o tamam da komisyon üye sayısı kaç kişidir (asıl ve yedek) ?

Sevgili @Ömer BARAN hocam merhaba,

- Komisyon Sayısı sizin de buyurduğunuz gibi D2-D1+1 ( Komisyon Numaraları D1 dahil başlayarak D2 dahil son bulan rakamlardır. )
- Örnek D1'de 301 yazıyorsa 301KB ( KB Komisyon Başkanı ) ve 301KU ( KU Komisyon Üyesi )

- Her Komisyon İki kişiden oluşuyor 1 Başkan 1 Asil Üye bu şekilde işimizi görür yedekler için ikinci kez kura çekilebilir fakat asil üyeliklere atananlar yedek olarak atanmamalı.
- Her komisyon iki üyeden oluşacağı için 1 Yedek Başkan ve 1 Yedek Üye gerekiyor.
Örnek 301YB VE 301YU

Performans kısmına gelirsek çok elzem değil. Sadece performans numarası 0 olanları atamasa bile yeterli.

İlginiz için çok teşekkür ederim.