A

Soru Klasörden resim getirme yapamadım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan atakan34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

atakan34

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum daha yeniyim o yüzden özür dilerim. Bir süredir araştırıyorum bir türlü çözemedim bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bir excelim var 2 adet çalışma sayfalı 1.ci sayfada datalarım. 2.sayfada ana sayfa gibi orda Örneğin muz yazınca karsısına 20 geliyor düşeyara komutu ile bunu yaptım fakat 20 gelince yanına altına fark etmez resim gelsin de istiyorum düşeyara bulduğunda resimde gelsin. bir türlü makroda yapamadım. Nasıl yapabilirim hangi kodu yazmam lazım yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

@atakan34

Resimlerin, excel belgesiyle aynı dizinde olduğu varsayımıyla,
alt taraftan işlem yapılacak sayfa olan ANA isimli sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodları yapıştırın.
Ardından B3 hücresinde değişiklik yaparak sonucu gözlemleyin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(20 satır)

@atakan34

Resimlerin, excel belgesiyle aynı dizinde olduğu varsayımıyla,
alt taraftan işlem yapılacak sayfa olan ANA isimli sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodları yapıştırın.
Ardından B3 hücresinde değişiklik yaparak sonucu gözlemleyin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(20 satır)
Ömer bey
İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim elinize sağlık
Bu kodlarda data da ornegin ikinci sütun da bir yer daha yapmam için tekrarlamak için yada bu kodların nerede ne komut verdiğini öğrenebilecegim bir yazı var mi sizi uğraştırmamak adına kendim yapmaya çalışacağım. Tekrar yardımınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.