Y

Çözüldü Klasörden Resim Alma İşlemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Bu çalışmada giriş sayfasına yazdığımız sicile göre resim getiren kod mevcut. Yapmak istediğim şey resim klasöründeki resimleri 1 şeklinde değilde 0001 şeklinde isimlendirdiğim zaman mevcut kodların çalışmasını sağlamak ve Kitap1 çalışmasını resim klasöründe değilde farklı yerde kullanmak istiyorum kodların revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Merhaba,
Burada önemli olan hücrede yazılan değer ile resim dosyalarının aynı olması. Hücreye "001" yazdıysanız resim dosyasının da isminin "001" olması gerekiyor.
Sicil no yazdığınız hücrenin biçimini "METİN" olarak değiştirip, dosya isimlerinin de başına "00" eklerseniz dosyanız çalışır.

Tugkan bey ilginize teşekkür ederim. EK'te ki gibi Kitap1 çalışmasını resim klasöründe değilde farklı yerde kullanmak istiyorum bu yönde mevcut kodların revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica edebilir miyim.

Ekli dosyalar

Klasör seçimi devamlı değişecek mi? Buna göre klasör seçimi için bir ekran sordurabiliriz.
Yada yol sabitse dizini direk resim yolu olarak da yazabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 5583
Resimyolu = ilgilidizin & "\" & range("a2"") & ".jpg" şeklinde... İlgili dizine de klasör yolu olarak yazın yeter. "C/users..." gibi...

Ekli dosyalar

• 1600264914910.webp
    1600264914910.webp
    6.8 KB · Görüntüleme: 19
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...