S

Çözüldü Kişi Kartı Oluşturma

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı günler.

Ekte gönderdiğim, excel dosyamın 1. sayfasında başka programdan almış olduğum kişilere ait bilgiler mevcut.
Yapmak istediğim bu bilgileri sayfa2 de kişi kartına çevirmek istiyorum.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık süper çalışıyor.
Küçük bi sorun var, sayfa2 de oluşturduğum buton siliniyor, bu butona sayfa1 de oluşturuyorum bu seferde hata veriyor.

Ayrıca bu kartlar alt alta değilde yan yana 5 kart olabilirmi,

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    61.9 KB · Görüntüleme: 39
Kodun baş kısmını aşağıdaki gibi değiştirin.
Silinmeyecek nesneyi (düğme) seçip, formül çubuğunun sol başında nesnenin adını görün,
kırmızı işaretlediğim kısma bu adı yazın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)

.

Sayın Ömer Bey, düğme butonu güzel oldu, ellerinize sağlık.

Bu kartlar alt alta değilde yan yana 5 kart olabilir mi?
Ekte gönderdiğim resimdeki gibi olabilir mi?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    61.9 KB · Görüntüleme: 12
Sayın @Ömer Bey, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum süper oldu, çok güzel çalışıyor.

Kutu içerisi için farklı bilgilerde eklediğimden iki noktayı alt alta tam getiremedim, iki noktayı alt alta gelmesi için kod içerisindeki boşluğu ara çubuğu ile veya tab ile açtığımda yine kayıyor.

Ayrıca bu kişi kartlarını PowerPoint'te sunu için kullanacağım için kişi kartlarını oraya yapıştırmam gerekiyor, yüzlerce kutu oluşuyor.

Ctrl+A yaptığımda sayfayı seçiyor, oluşturulmuş kutuları seçtiremedim, Shift+mouse ile tek tek seçmek zaman kaybı oluyor, oluşturulmuş bu kutuları seçmem gerekiyor, butona bastığımda bu kutuları tek seferde seçebilir miyim?

Yardımcı olur musunuz?

Sayın @SilinenUye8231 .

Verdiğim kodu aşağıdaki gibi değiştirirseniz, hem ":" karakterlerinin dikey hizalanması olayı hallolur,
hem de nesnelerin tümü seçili hale gelir (doğal olarak, sayfadaki düğme ve ilk -temel- şekil dahil) .
Size düşen sadece, CTRL tuşu basılı durumdayken DÜĞME ve ilk -temel- şekile fareyle birer kez tıklamak.

CSS:
(18 satır)

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bir seçenek de şöyle vereyim.

Mevcut DÜĞME ve ESAS adı verilen TEMEL KİŞİ KARTI'nı kes/yapıştır yöntemiyle listenin bulunduğu Sayfa1'e taşıyıp,
mevcut kodu da aşağıdakiyle değiştirirseniz, sanki kullanımı daha kolay olacak.
Böylece CTRL ve fareyle tıklamaya da gerek kalmaz. Kişi kartları Sayfa2'de oluşturulur ve tümü seçili hale getirilir.

CSS:
(17 satır)

Sayın Ömer Bey, kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum yeni bir ihtiyaç daha oluştu.

Bu da olursa çok süper olacak.
Sayfa1 de L sütunundaki hücrelerde çeşitli renkler mevcut, Sayfa2 de kişi kartları bu renklere göre renklendirilebilir mi?
(Sayfa2 deki renklendirmeyi elle yaptım.)

Örneğin şahıs hem Ankara nüfusuna kayıtlı hemde yurtdışındaysa kırmızı olsun, önem sırası yurt dışında olup olmadığı, diğer durumlarda L sütunundaki renkler dikkate alınarak kişi kartları renklendirilebilir mi?

Ekli dosyalar